Włosi rozczarowani Piotrem Zielińskim

Napoli przegrało w czwartek z Arsenalem 0:2 w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Europy, a Piotr Zieliński był jednym z najsłabszych graczy na murawie. Włoski dziennikarz Paolo Condo skrytykował Polaka nie tylko za jego występ w tym spotkaniu, ale i za jego postawę na przestrzeni całego sezonu.
Zobacz wideo

Condo, pracujący dla redakcji Sky Sport, określił grę reprezentanta Polski jako rozczarowanie. Włoch przypomniał, że jeszcze za kadencji Maurizo Sarriego Zieliński kreowany był na jednego z liderów zespołu, na którego barkach w najbliższej przyszłości ma spoczywać ciężar odpowiedzialności za kreatywność ofensywy. Oczekiwania wobec pomocnika są wysokie, a zdaniem Condo sam zainteresowany nie potrafi im sprostać.

- Jego gra jest rozczarowująca. Oczekiwałem od niego lepszej dyspozycji nie tylko przeciwko Arsenalowi, ale i przez cały sezon - podsumował włoski dziennikarz.

Zieliński z podobnym problemem zmaga się w reprezentacji. 24-latek zawodzi w najważniejszych momentach, a zdaniem wielu ekspertów w jego przypadku kłopotem jest przede wszystkim psychika, o czym w programie Cafe Futbol wspominali przed kilkoma miesiącami m.in. Mateusz Borek i Marek Citko.

W sezonie 2018/2019 Zieliński w Napoli rozegrał 41 spotkań, w których zdobył 6 bramek i zanotował tylko  jedną asystę.

Więcej o: