Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

AC Milan może zostać wyrzucony z pucharów. Krzysztof Piątek pożegna się z Ligą Mistrzów?

Krzysztof Piątek i AC Milan walczą obecnie z całych sił o czwarte miejsce w Serie A, które gwarantuje awans do Ligi Mistrzów. Problem w tym, że Milan może zostać wyrzucony z europejskich pucharów.
Zobacz wideo

Krzysztof Piątek i Lucas Paqueta zostali sprowadzeni zimą przez AC Milan za łączną kwotę 70 mln euro w jednym celu - mają pomóc zespołowi w powrocie do Ligi Mistrzów po pięciu latach. Milan obecnie zajmuje upragnione czwarte miejsce, ale o jego utrzymanie będzie walczyć do końca sezonu. Problem w tym, że plany "Rossonerich" może pokrzyżować UEFA, która wszczęła kolejne śledztwo przeciwko klubowi w związku z finansowym fair play (FFP).

AC Milan zostanie wyrzucony z pucharów?

UEFA wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że biorąc pod uwagę lata 2015-2018, AC Milan znowu nie spełnił reguł FFP, notując zbyt duże straty. Sprawa trafiła do komisji kontroli UEFA, która zdecyduje o dalszych losach klubu i może go nawet wyrzucić z pucharów. UEFA wymierzyła taką karę Milanowi przed obecnym sezonem, pozbawiając go prawa gry w Lidze Europy - Włochów przywrócono do rozgrywek dopiero po apelacji w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu w Lozannie. Milan jeszcze nie odniósł się oficjalnie do najnowszych wiadomości.

Więcej o: