Krzysztof Piątek zachwyca. W tej statystyce jest lepszy od Messiego i Mbappe

Krzysztof Piątek w tym sezonie Serie A strzelił już 21 goli. Sytuacji zmarnował natomiast zaledwie 9. To zdecydowanie mniej niż najlepsi piłkarze klasyfikacji Złotego Buta: Leo Messi i Kylian Mbappe. Robert Lewandowski w tej statystyce także wypada gorzej.
Zobacz wideo

83 strzały, 21 goli i tylko 9 niewykorzystanych sytuacji - to statystyki Krzysztofa Piątka wyliczone przez portal sofascore.com. Napastnik AC Milan po zdobyciu bramki w sobotnim spotkaniu z Juventusem (1:2) awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji Złotego Buta dla najlepszych strzelców w Europie. Na najniższym stopniu podium w tej chwili znajduje się z Robertem Lewandowskim. Przed Polakami są natomiast Kylian Mbappe i Leo Messi.

Piątek lepszy niż Messi i Mbappe

Pod względem goli Piątek co prawda ustępuje dwóm pierwszym zawodnikom rankingu, ale w jednej statystyce jest od nich lepszy. Chodzi o wspomniane wcześniej niewykorzystane sytuacje. 23-latek ma ich na koncie zaledwie 9, podczas gdy Mbappe i Messi mają ich kolejno 24 i 12. Pod tym względem gorszy od napastnika Milanu jest także Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski w tym sezonie ligowym oddał tylko pięć strzałów więcej, ale zmarnowanych sytuacji ma aż 30.

Klasyfikacja Złotego Buta:

  • 1. Leo Messi - 33 gole, 12 niewykorzystanych sytuacji
  • 2. Kylian Mbappe - 27 goli, 24 niewykorzystane sytuacje
  • 3. Krzysztof Piątek - 21 goli, 9 niewykorzystanych sytuacji
  • 3. Robert Lewandowski - 21 goli, 30 niewykorzystanych sytuacji
Więcej o: