Juventus zagra z Atletico w Sztokholmie a nie w USA. Powodem oskarżenia wobec Cristiano Ronaldo?

W sierpniu Juventus zagra towarzyskie spotkanie z Atlético Madryt w ramach International Champions Cup. Spotkanie nie odbędzie się jednak w USA, jak początkowo planowano, ale w Sztokholmie. Prawdopodobnie ma to związek z oskarżeniami, jakie ciążą na Cristiano Ronaldo.
Zobacz wideo

W ramach towarzyskiego turnieju International Champions Cup Juventus zmierzy się z Atlético Madryt. Początkowo obie drużyny miały spotkać się 10 sierpnia w Stanach Zjednoczonych, jednak organizatorzy podjęli decyzję o rozegraniu meczu w Sztokholmie. Może to mieć związek z oskarżeniami, jakie ciążą na Cristiano Ronaldo.

Juventus chce ochronić Cristiano Ronaldo? Włoski klub zagra z Atlético w Sztokholmie, a nie w USA

W USA toczy się bowiem postępowanie przeciw Portugalczykowi w sprawie domniemanego gwałtu, jakiego miał dopuścić się w 2009 roku w Las Vegas. Można przypuszczać, że władze Juventusu oraz kierownictwo International Champions Cup – firma Relevent Sports Group – obawiają się, że Ronaldo mógłby zostać zatrzymany po pojawieniu się na terytorium USA i chcą ochronić piłkarza przed takim scenariuszem .

 

Podczas towarzyskiego turnieju ICC największe europejskie kluby rozegrają swoje mecze głównie na obiektach w Stanach Zjednoczonych i Azji. Wśród miast gospodarzy są tylko trzy europejskie metropolie: Cardiff, Londyn i Sztokholm. Juventus, poza pojedynkiem z Atlético, spotka się jeszcze z Tottenhamem Hotspur (w Singapurze) i Interem Mediolan (w Szanghaju). 

Więcej o: