Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek nie będzie grał dłużej na San Siro? "Koszty renowacji mogą okazać się za duże"

- Koszty renowacji San Siro mogą okazać się większe niż budowa nowego obiektu - powiedział burmistrz Mediolanu, Giuseppe Sala. To oznacza, że Inter i AC Milan niebawem mogą wynieść się z legendarnego stadionu.

Po ponad 90 latach istnienia legendarny stadion San Siro może zostać porzucony przez Inter i Milan. Obiekt, który może pomieścić 85 tys. kibiców wymaga renowacji, ale jej koszty będą bardzo wysokie. - Stadion w tej chwili nie spełnia wielu wymogów. Eksperci muszą dokonać analizy. Zobaczymy, co wydarzy się po niej - mówi burmistrz Mediolanu, Giuseppe Sala. - Koszty renowacji mogą okazać się większe niż budowa nowego obiektu. W dodatku, Inter i Milan mogą przecież nie chcieć grać na placu budowy, a tak by musiało być, bo okres ewentualnej renowacji będzie bardzo długi - dodał.

W takiej sytuacji władze obydwu mediolańskich klubów poważnie zaczęły zastanawiać się nad zmianą miejsca rozgrywania swoich spotkań. Włoskie media twierdzą, że pierwsi z takim pomysłem wyszli szefowie Milanu, a w Interze na taką możliwość także zareagowano pozytywnie - informuje "La Gazetta dello Sport".

Najgorszy scenariusz zakłada, że San Siro zostanie wyburzone. Burmistrz Mediolanu liczy jednak na to, że takiego zakończenia sprawy uda się uniknąć. - Chciałbym, aby oba zespoły nadal grały na tym stadionie, ale jeżeli będą mieć obawy, czy będą chciały zainwestować w inny projekt, to trzeba to będzie uszanować - mówi Sala.

W jednym z klubów, które występują na San Siro gra Krzysztof Piątek. Polski napastnik od stycznia jest piłkarzem Milanu, do którego trafił z Genoi. W tym sezonie na legendarnym stadionie strzelił cztery gole.

Więcej o:
Komentarze (7)
Krzysztof Piątek nie będzie grał dłużej na San Siro? "Koszty renowacji mogą okazać się za duże"
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 15 razy 15

  Brawo za Piątka w tytule artykułu o szeroko pojętych problemach miasta Mediolan... nikt by bez Piątka nie kliknął, co nie? Chociaż piwo mu postawcie...

 • outsider44

  Oceniono 7 razy 7

  Piątek w tytule. Pierwsze wrażenie takie, że totalnie zniszczył San Siro! Czasem trochę pomyślcie, zanim dacie tytuł.

 • segregator-a5

  Oceniono 1 raz 1

  Następny gniot na siłę z Piątkiem w tle. Nie gasić światła w kibelkach i oświetlenie w lodówkach do przeróbki. Będzie mu raźniej. Po co ma po ciemku siedzieć?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX