Juventus szykuje wielki transfer. Chce gwiazdę Manchesteru United

Alexis Sanchez latem może trafić do Juventusu. Chilijczyk ma coraz mniejsze szanse na grę w Manchestrze United i prawdopodobnie zmieni otoczenie. Problemem mogą się jednak okazać jego ogromne oczekiwania finansowe.
Zobacz wideo

Alexis Sanchez po transferze z Arsenalu miał być dla Manchesteru United wielkim wzmocnieniem. Wielkim okazał się jednak tylko niewypałem. Dla "Czerwonych Diabłów" rozegrał dotychczas 41 spotkań, ale pokazał w nich bardzo niewiele. I właśnie dlatego angielski klub chce się Chilijczyka pozbyć, a z pomocą może przyjść Juventus.

Mistrzowie Włoch są zainteresowani sprowadzeniem skrzydłowego, którego kontrakt z Manchesterem wygasa dopiero w czerwcu 2022 roku. Piłkarz aktualnie jest wyceniany na 45 mln euro, ale bardzo możliwe, że Manchester zgodzi się go sprzedać za niższą kwotę.

To jednak nie cena samego transferu może być problemem. Większy kłopot stanowią bowiem zarobki 30-latka, który rocznie otrzymuje aż 20 mln euro (ponad 400 tys. tygodniowo). Na takie zarobki Juventus z pewnością się nie zgodzi. Niewykluczone jednak, że Manchester zdecyduje się wypożyczyć zawodnika i podzielić jego pensją ze "Starą Damą".

Więcej o: