Dramatyczne sceny podczas meczu Napoli. David Ospina zemdlał na boisku

Do dramatycznej sytuacji doszło podczas niedzielnego spotkania Napoli z Udinese (4:2). W trakcie gry urazu głowy doznał David Ospina, który jeszcze w pierwszej połowie zemdlał na murawie.
Zobacz wideo

Bramkarz wicelidera Serie A w jednej z sytuacji został kopnięty przez Ignacio Pussetto w 5. minucie spotkania z Udinese, co poskutkowało rozcięciem głowy. Lekarze opatrzyli Kolumbijczyka i zalecili mu opuszczenie murawy, ale ten zdecydował się na niej pozostać i kontynuować grę z opatrunkiem.

Jak się okazało nie był to dobry pomysł, choć początkowo zachowanie Ospiny nie pokazało niczego niepokojącego. Pół godziny po kopnięciu przez Pussetto, bramkarz Napoli jednak zemdlał. Lekarze natychmiast przetransportowali go do szpitala. Początkowo włoskie media informowały, że 30-latek jest nieprzytomny, ale neapolitańczycy szybko zdementowali te plotki wydając specjalny komunikat.

Ospina w szpitalu przeszedł szczegółowe badania, które nie wykazały żadnego poważnego urazu. Lekarze stwierdzili, że Kolumbijczyk zemdlał na skutek nagłego spadku ciśnienia spowodowanego wcześniejszym urazem. Dla pewności piłkarza pozostawiono jednak na kilkunastogodzinnej obserwacji.

Więcej o:
Copyright © Agora SA