Krzysztof Piątek jak Diego Maradona? Polak ma szansę powtórzyć wyczyn legendy

- Cieszmy się, że oglądamy Krzysztofa Piątka w barwach Milanu - przyznał Carlo Pellegatti, włoski dziennikarz sportowy cytowany przez portal ilmilanista.it. Pellegatti nawiązał także do osiągnięcia Diego Maradony, które Polak niebawem może powtórzyć.
Zobacz wideo

19 goli w 26 spotkaniach ligowych i cztery bramki w ośmiu występach w Pucharze Włoch, to dorobek Krzysztofa Piątka w tym sezonie. Polski napastnik cały czas walczy o koronę króla strzelców Serie A (w klasyfikacji najlepszych strzelców zajmuje 3. miejsce). Szanse na taki sam tytuł ma również w Pucharze Włoch, gdzie pod względem strzelonych goli nie ustępuje nikomu.

Drugi w klasyfikacji Federico Chiesa ma dwa trafienia mniej, a trzeci Ciro Immobile może się pochwalić zaledwie trzema zdobytymi bramkami.

- Ostatnim zawodnikiem, który wygrał klasyfikację strzelców zarówno w Serie A, jak i w Pucharze Włoch, był Diego Maradona. Piątek ma dużą szansę na to, by to powtórzyć. Cieszmy się, że oglądamy takiego piłkarza w barwach Milanu - przyznał Carlo Pellegatti, włoski dziennikarz cytowany przez portal ilmilanista.it. - Liczby mówią wiele o Polaku - dodał.

Więcej o: