Serie A. Skandal we Włoszech! Trener Atalanty uderzył pracownika Sampdorii [WIDEO]

Trener Atalanty Bergamo, Gian Piero Gasperini, w trakcie meczu z Sampdorią Genua został odesłany na trybuny. Schodząc do tunelu, uderzył jednego z pracowników klubu rywala. Jego sprawą zajmie się teraz komisja dyscyplinarna.
Zobacz wideo

Gian Piero Gasperini, protestował po odgwizdanym rzucie karnym dla Sampdorii Genua. Sędzia główny tego spotkania postanowił odesłać trenera Atalanty Bergamo na trybuny z powodu jego zachowania. Włoch nie utrzymał nerwów na wodzy i schodząc do tunelu, zaatakował Massimo Iencę, generalnego sekretarza drużyny.

Choć nagrania pokazują, że do ataku doszło, Gasperini twierdzi, że nic złego się tam nie wydarzyło. - Był tam, gdzie nie powinien być, blokował przejście, więc ja odepchnąłem go lekko na bok, a on zaczął to wyolbrzymiać - powiedział Sky Sport Italia trener Atalanty. Na jego nieszczęście Ienca upadł na tyle niefortunnie, że nabawił się urazu ręki i pojechał do szpitala, aby sprawdzić czy nie stało się nic poważnego.

Władze Sampdorii nie zamierza odpuścić trenerowi Atalanty. Już zapowiedziały walkę o ukaranie Gasperiniego. - Tam nie było żadnego udawania. Nie przyzwalamy na takie zachowanie. To nie jest sportowe zachowanie, należy to cenzurować. Świadkowie już rozmawiali z władzami Serie A - powiedział Antonio Romei, dyrektor Sampdorii.

Więcej o: