Krzysztof Piątek bohaterem Milanu! Jego gol zapewnił ważne zwycięstwo

AC Milan pokonał na wyjeździe Chievo Weronę 2:1, a zwycięską bramkę zdobył Krzysztof Piątek.

Krzysztof Piątek trafił do bramki rywala w 57. minucie. Strzał Polaka obronił Stefano Sorrentino, po czym Piątek starał się uderzyć piłkę przewrotką. Po chwili po podaniu Samuela Castillejo umieścił piłkę w siatce. Jednak nie mógł od razu cieszyć się z gola, bo sędzia skonsultował się z VAR-em - chodziło o to, czy Piątek nie faulował rywala przy przewrotce. Okazało się, że nie, dzięki czemu AC Milan objął prowadzenie. Gol ten ostatecznie zapewnił gościom trzy punkty.

Wcześniej dla Milanu trafił Lucas Biglia z rzutu wolnego w 31. minucie, a dla Chievo Perparim Hetemaj w 41. minucie. W trakcie pierwszej połowy na trybuny odesłany został trener mediolańczyków Gennaro Gattuso.

Po tym zwycięstwie AC Milan utrzyma trzecie miejsce w tabeli. Chievo pozostaje na ostatniej pozycji. Piątek z kolei ma już 19 goli w tym sezonie Serie A i zrównał się w klasyfikacji strzelców z prowadzącymi Fabio Quagliarellą (Sampdoria) i Cristiano Ronaldo (Juventus).