AC Milan i Inter Mediolan chcą zbudować nowy stadion! 600 mln euro

AC Milan i Inter Mediolan chcą wybudować nowy stadion za 600 milionów euro. Nowy obiekt ma powstać w pobliżu San Siro, które miałoby zostać zburzone.
Zobacz wideo

AC Milan i Inter Mediolan obecnie dzielą San Siro, na którym może pomieścić się około 85 tysięcy kibiców. Jednak oba kluby od dawna myślą o zbudowaniu nowego, bardziej nowoczesnego stadionu, który przynosiłby im więcej zysków. Według włoskich mediów zgodziły się co do budowy nowego obiektu za 600 mln euro, który miałby pomieścić 60 tys. ludzi.

AC Milan i Inter Mediolan zbudują nowy stadion?

Rozmowy w tej sprawie trwają od dawna, już w listopadzie zeszłego roku Milan i Inter podpisały porozumienie, w myśl którego toczyły rozmowy na temat nowego obiektu. Według "La Repubbliki" zielone światło dla projektu dały władze miasta. Milan już się zgodził, za to Inter ma wyrazić swoją zgodę w najbliższym czasie.

To oznaczałoby koniec legendarnego San Siro. Stadion w Mediolanie został wybudowany w 1926 roku dla Milanu, a Inter zaczął na nim grać 21 lat później. San Siro gościło uczestników Mundialu w 1934 i 1990 roku. Czterokrotnie zorganizowano na nim finał Ligi Mistrzów, po raz ostatni w 2016 roku (Real Madryt pokonał po rzutach karnych Atletico Madryt).

Więcej o: