Anthony Joshua broni Cristiano Ronaldo w sprawie zarzutów w sprawie rzekomego gwałtu

Anthony Joshua, mistrz świata wagi ciężkiej, stanął w obronie Cristiano Ronaldo. Skomentował zarzuty postawione Portugalczykowi w sprawie rzekomego gwałtu, którego piłkarz miał się dopuścić.
Zobacz wideo

- Zawsze mówię, że dwie rzeczy mogą zniszczyć człowieka - kobiety i podatki. On ma problemy i z jednym, i z drugim, a mimo to cały czas się uśmiecha, jest bardzo silny - powiedział Joshua na wydarzeniu promocyjnym w Nowym Jorku. - Jest sportowcem, a z drugiej strony ma rodzinę i doskonale potrafi to zrównoważyć. Radzi sobie ze wszystkim i właśnie za to go lubię.

Sprawa rzekomego gwałtu Ronaldo wyszła na jaw dopiero w 2017 roku, a ujawnił ją niemiecki "Der Spiegel", który posługiwał się dokumentami wykradzionymi przez hakerów z "Football Leaks". Do zdarzenia miało dojść osiem lat wcześniej, podczas wakacji Cristiano w Las Vegas. Wtedy, według Kathryn Mayorgi, piłkarz miał ją zgwałcić w hotelu Palms Place. Mayorga zgłosiła się po tamtej nocy na policję, złożyła zeznania, śledczy pobrali dowody. Amerykanka nie zdecydowała się jednak na doprowadzenie do procesu karnego, bo dowiedzenie gwałtu w takim procesie jest w Nevadzie bardzo trudne. Nie chciała też wtedy procesu cywilnego, w którym nie trzeba aż tak bezspornych dowodów, ale jest duże ryzyko, że nie da się danych osobowych utrzymać w tajemnicy. Doszło do ugody z Cristiano Ronaldo, który zapłacił Mayordze 375 tysięcy dolarów. W zamian Amerykanka miała milczeć.

W styczniu śledczy z Las Vegas wystąpili z nakazem pobrania DNA od Portugalczyka, aby porównać je z materiałem dowodowym i sprawdzić czy DNA Cristiano odpowiada DNA ze śladów na sukience Mayorgi. - Pan Ronaldo zawsze utrzymywał, i powtarza to dzisiaj, że do wydarzeń z 2009 roku doszło za zgodą obu stron. To żadna niespodzianka, że jego DNA tam będzie. A postępowanie policji to rutynowa procedura" - napisał Peter S. Christiansen, jeden z prawników Cristiano Ronaldo.

Więcej o: