Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piotr Zieliński najniebezpieczniejszy w meczu z Juventusem. "Obrońcy Juventusu nie wiedzieli, jak go pilnować"

Napoli przegrało z Juventusem 1:2, ale dobry występ zaliczył Piotr Zieliński. Polski pomocnik jest chwalony przez włoskie media, które wskazują, że był najniebezpieczniejszym zawodnikiem w ekipie gospodarzy.
Zobacz wideo

Zieliński otrzymał notę 7 (skala 1-10) od "La Gazzetta dello Sport". - Miał pecha, uderzając w słupek tuż po golu dla Juve, ale nie poddał się nawet na moment. Grał na wysokiej intensywności i najbardziej nękał Szczęsnego. Oddał 8 strzałów w stronę bramki Bianconerich - napisał największy sportowy dziennik we Włoszech. 

Piotr Zieliński najgroźniejszy w Napoli

Na 7 ocenił występ Zielińskiego także portal Goal.com. - Pokazał duże umiejętności techniczne. Był imponujący i pechowy, bo mógł zdobyć bramkę - wskazano. Ocenę 6,5 wystawił mu serwis Calciomercato.com. - Po strzeleniu gola przez Juventus nie poddawał się i walczył energicznie. Brakowało mu tylko trochę dokładności - wyjaśniono. 7,5 dostał Zieliński od włoskiego Eurosportu. - Był absolutnie najniebezpieczniejszym zawodnikiem w ekipie gospodarzy. Zagrażał bramce gości. Obrońcy Juventusu nie wiedzieli, jak go pilnować. Jego rodak Szczęsny musiał się namęczyć, żeby go zatrzymać - wskazano. 

Serwis SofaScore.com wyliczył, że Zieliński podawał w tym spotkaniu 39 razy i za każdym razem celnie. Oddał osiem strzałów na bramkę Juventusu. 

Tylko 25 minut spędził na boisku w spotkaniu z Juventusem Arkadiusz Milik. Nasz napastnik został zmieniony, gdy czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Napoli Alex Meret. Za Milika wszedł rezerwowy golkiper David Ospina.