Trzykrotny wzrost wartości Krzysztofa Piątka! Jest w czołówce Milanu

25 mln euro - o tyle zdaniem niemieckiego portalu branżowego Transfermarkt wzrosła wartość napastnika Milanu Krzysztofa Piątka.
Zobacz wideo

Jeszcze do niedawna, dzięki golom strzelanym w barwach Genoi, Krzysztof Piątek - zdaniem Transfermarkt - wart był 15 mln euro. Po transferze do Milanu, który zapłacił za Polaka 35 mln euro, oraz znakomitym starcie w nowym klubie, wartość byłego napastnika Cracovii i Zagłębia Lubin ponownie wzrosła. Po najnowszej aktualizacji wyceny rynkowej Piątek wart jest już 40 mln euro! To blisko trzykrotny wzrost, który sprawia, że reprezentant Polski jest jednym z najbardziej wartościowych zawodników w Milanie. Wyprzedzają go jedynie Alessio Romagnoli (50 mln), Gianluigi Donnarumma (50 mln) oraz Suso (45 mln).

Tylko Lewandowski wyprzedza Piątka

Piątek stał się też jednym z najdroższych Polaków na rynku. Według Transfermarkt więcej wart jest jedynie Robert Lewandowski (70 mln)! Taką samą wartość jak zawodnik Milanu ma grający w Napoli Piotr Zieliński.

Oprócz Piątka wzrost wartości rynkowej zaliczyli też Arkadiusz Milik i Wojciech Szczęsny. Pierwszy skoczył z 25 na 35 mln, a drugi z 20 na 30 mln euro. Wśród Polaków kolejne miejsca w tym względzie zajmują Grzegorz Krychowiak (18 mln euro) oraz Bartosz Bereszyński (11 mln euro).

Więcej o: