Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trzykrotny wzrost wartości Krzysztofa Piątka! Jest w czołówce Milanu

25 mln euro - o tyle zdaniem niemieckiego portalu branżowego Transfermarkt wzrosła wartość napastnika Milanu Krzysztofa Piątka.

Jeszcze do niedawna, dzięki golom strzelanym w barwach Genoi, Krzysztof Piątek - zdaniem Transfermarkt - wart był 15 mln euro. Po transferze do Milanu, który zapłacił za Polaka 35 mln euro, oraz znakomitym starcie w nowym klubie, wartość byłego napastnika Cracovii i Zagłębia Lubin ponownie wzrosła. Po najnowszej aktualizacji wyceny rynkowej Piątek wart jest już 40 mln euro! To blisko trzykrotny wzrost, który sprawia, że reprezentant Polski jest jednym z najbardziej wartościowych zawodników w Milanie. Wyprzedzają go jedynie Alessio Romagnoli (50 mln), Gianluigi Donnarumma (50 mln) oraz Suso (45 mln).

Tylko Lewandowski wyprzedza Piątka

Piątek stał się też jednym z najdroższych Polaków na rynku. Według Transfermarkt więcej wart jest jedynie Robert Lewandowski (70 mln)! Taką samą wartość jak zawodnik Milanu ma grający w Napoli Piotr Zieliński.

Oprócz Piątka wzrost wartości rynkowej zaliczyli też Arkadiusz Milik i Wojciech Szczęsny. Pierwszy skoczył z 25 na 35 mln, a drugi z 20 na 30 mln euro. Wśród Polaków kolejne miejsca w tym względzie zajmują Grzegorz Krychowiak (18 mln euro) oraz Bartosz Bereszyński (11 mln euro).

Więcej o:
Komentarze (5)
Trzykrotny wzrost wartości Krzysztofa Piątka! Jest w czołówce Milanu
Zaloguj się
 • milujte

  Oceniono 2 razy 2

  Jakie głupoty... Tyle to za niego płacą a wy onanizujecie się w redakcji tytułami z wykrzyknikiem pod teoretyczną wyceną, zresztą za niską...

 • milujte

  Oceniono 1 raz 1

  Trzeci nie drugi wśród Polaków, jak w waszym tytule. To wynika nawet z waszej treści: dwa pierwsze miejsca Lewa i Zieli. PiąTEK trzeci.

 • silvermane

  Oceniono 3 razy 1

  15*3 = 40 według redakcji?

 • milujte

  0

  Zieliński niech zacznie jakąś kaskę kosić (choć 7mln euro na rok) skoro jego wartość to aż 70mln

 • pull_up_terrain_ahead

  Oceniono 2 razy 0

  Myslę że jest wart więcej czyli są kluby które dałyby za niego więcej. Zobaczymy jak to się rozwinie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX