Juventus sprzedał swojego bramkarza za 20 milionów euro

Emil Audero odejdzie z Juventusu. Sampdoria, w której 22-latek przebywał na wypożyczeniu, zdecydowała się na jego wykupienie. Mistrzowie Włoch za zawodnika otrzymają 20 mln euro.
Zobacz wideo

22-latek przebywa na wypożyczeniu w Sampdorii od lipca ubiegłego roku. W tym sezonie rozegrał 26 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których 10 razy zachował czyste konto. Bramkarz spisywał się na tyle dobrze, że władze genueńskiego klubu zdecydowały się wykupić go na stałe za 20 mln euro. Kwota zostanie rozłożona na raty spłacane przez cztery lata.

Juventus sprzedaje piłkarzy i odzyskuje pieniądze wydane na zakup Cristiano Ronaldo

Audero to nie jedyny zawodnik, który latem na stałe pożegna się z Juventusem. Poza nim do Genoi za 16,5 mln euro odejść ma Stefano Sturaro, natomiast Ricardo Orsolini przeniesie się do Bolonii, która zapłaci za niego 7 mln euro. Mistrzowie Włoch, którzy "wyprzedaż" piłkarzy rozpoczęli w ostatnim oknie transferowym, odzyskują powoli pieniądze, które latem 2018 roku zainwestowali w sprowadzenie Cristiano Ronaldo.

Juventus pobił swój rekord. Efekt Cristiano Ronaldo

Poza zarobkami uzyskanymi z tytułu sprzedaży zawodników, budżet Juve wzmacniają również umowy sponsorskie, m.in. kontrakt z Adidasem, przedłużony niedawno do 2027 roku. Od sezonu 2019/20 będą obowiązywały nowe stawki. Przez osiem lat Juventus dostanie co najmniej 408 mln euro, czyli 51 mln euro na sezon. Jak do tej pory niemiecka firma płaciła "Starej Damie" 26 mln euro, a więc wzrost jest niemal podwójny.

Więcej o: