Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekspert broni Arkadiusza Milika przez krytyką. "Jest wyjątkowy"

- Łatwiej wytykać błędy, niż cieszyć się dobrymi rzeczami. Cenię krytykę, ale tylko, gdy jest poprzedzona analizą. A tutaj nie do końca tak jest. To wyjątkowy, nowoczesny napastnik. Nawet jeśli nie zdobywa bramek, to robi wiele dobrego dla Napoli - o Arkadiuszu Miliku mówi Daniele Adani, były gracz Interu Mediolan, a obecnie telewizyjny ekspert.
Zobacz wideo

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński są wychwalani przez włoskie media po ostatnim meczu Napoli z Parmą (4:0). Reprezentanci Polski strzelili w sumie trzy gole i poprowadzili ekipę Carlo Ancelottiego do pewnego zwycięstwa. Szczególnie dużo ciepłych słów pada pod adresem Milika. 24-latek w tym sezonie zdobył już 14 bramek w lidze włoskiej, ale zdarzają mu się serie meczów bez gola. Jak przed spotkaniem z Parmą, kiedy nie trafił w czterech kolejnych spotkaniach z rzędu.

- Łatwiej wytykać błędy, niż cieszyć się dobrymi rzeczami. Cenię krytykę, ale tylko, gdy jest poprzedzona analizą. A tutaj nie do końca tak jest. Milik jest wyjątkowym napastnikiem, nowoczesnym. Nawet jeśli nie zdobywa bramek, to robi wiele dobrego  dla Napoli - mówi Daniele Adani, były gracz Interu Mediolan, a obecnie telewizyjny ekspert. - Czytałem, że nie strzela bramek największym klubom. W futbolu wszyscy uważamy się za trenerów, ekspertów. Mówimy, co chcemy. Na szczęście Milik na te wszystkie słowa odpowiada. Robi to, strzelając kolejne gole. Jest czołowym strzelcem i udowadnia swoją wartość - komplementuje Polaka Amauri, były napastnik m.in. Juventusu i Palermo, cytowany przez tuttonapoli.net.

Przed Milikiem i Napoli teraz bardzo ważne spotkanie. W niedzielę ekipa Ancelottiego podejmie lidera Serie A, czyli Juventus Turyn. Początek spotkania o 20.30.

Więcej o: