Krzysztof Piątek sprzedany za 100 milionów euro? "Następnym krokiem jest Real Madryt albo Barcelona"

- Krzysztof Piąek może kosztować 100 milionów euro - przyznał agent piłkarski David Lee w rozmowie z portalem "Sportowe Fakty WP". Brytyjczyk dodał także, jaki może być następny klub reprezentanta Polski.
Zobacz wideo

26 goli w 27 meczach, to dorobek Krzysztofa Piątka w tym sezonie. Polak najpierw imponował skutecznością w Genoi, teraz robi to w Milanie, gdzie bije kolejne rekordy. 23-latek w błyskawicznym tempie stał się jedną z czołowych postaci zespołu Gennaro Gattuso, a także zyskał wielką popularność wśród kibiców.

Według różnych źródeł obecna wartość Polaka oscyluje w granicach 50-75 mln euro (pierwsza kwota została obliczona przez Międzynarodowe Centrum Nauk Sportowych CIES, drugą podał natomiast Giorgio Perinetti, dyrektor Genoi). Wartość zaniżona jest jedynie w portalu "Transfermarkt", który wycenia go zaledwie na 15 mln euro. Została ona jednak ustalona jeszcze przed transferem do Milanu. Nowa z pewnością będzie większa. Jak twierdzi agent piłkarski David Lee, potencjalny zainteresowany pozyskaniem drugiego najlepszego strzelca ligi włoskiej (pierwszy jest Cristiano Ronaldo z Juventusu) będzie musiał zapłacić za Polaka ogromne pieniądze.  - Jeśli Piątek przez kolejne 2 lata będzie regularnie trafiał do bramki, strzelał 25-30 goli w sezonie, to może kosztować nawet 100 mln euro - ocenił w rozmowie z portalem "Sportowe Fakty WP".

Szef agencji Stellar Group zaznaczył jednak, że do kolejnego transferu Piątka najprawdopodobniej nie dojdzie w trakcie najbliższego okna. - Wątpię, by latem zmieniał klub, a już zupełnie nie widzę tego, że Milan będzie chciał go sprzedać.

I dodał: Poza tym, kolejnym krokiem po Milanie powinien być Real Madryt albo Barcelona, które jeszcze teraz raczej nie będą nim zainteresowane.

Więcej o: