Krzysztof Piątek znowu w I składzie! We wtorek może przypieczętować zdobycie korony króla strzelców

8 - tyle bramek w Pucharze Włoch zdobył Krzysztof Piątek. We wtorek wieczorem będzie miał okazję na następne. AC Milan w pierwszym półfinałowym meczu zmierzy się na wyjeździe z Lazio Rzym. Początek spotkania o 21.
Zobacz wideo

Włoskie media zapowiadają, że Krzysztof Piątek wtorkowy mecz w Pucharze Włoch z Lazio Rzym rozpocznie w podstawowym składzie. Polski napastnik, który wciąż nie przestaje zadziwiać, będzie miał okazje poprawić swoje statystyki. Już teraz są one zadziwiające. I to nie tylko w lidze, ale też w Pucharze Włoch, gdzie Piątek w tej edycji trafiał do siatki już ośmiokrotnie. Jest zdecydowanym liderem strzelców - drugi pod tym względem Federico Chiesa ma pięć bramek.

Piątek wykorzysta problemy Lazio?

We wtorek zadanie dla Piątka może być o tyle łatwiejsze, że Lazio ma duże problemy w defensywie. Trener Simone Inzaghi ma do dyspozycji tylko dwóch obrońców: Francesco Acerbiego oraz Patrica. W meczu z AC Milan trzyosobowy blok - jak podają włoskie media - ma uzupełniać Lucas Leiva, czyli środkowy pomocnik.

- Krzysiek przed każdym spotkaniem zawsze pyta nas o charakterystykę obrońców drużyny przeciwnej - mówił o Piątku niedawno Gennaro Gattuso. A na temat swojej ekipy dodał: - Sekretem naszej drużyny jest to, że pracujemy bardzo dobrze i pomagamy sobie nawzajem. Jesteśmy bardzo młodym zespołem. Entuzjazm w naszych szeregach jest potrzebny. Musimy tworzyć zespół zarówno na boisku, jak i poza nim. Skupiać się zawsze tylko na najbliższym meczu, szanując rywala i zachowując skromność oraz pokorę - dodał Gattuso w rozmowie z klubową telewizją Milanu.

Najbliższy rywal, czyli Lazio zajmuje w lidze obecnie szóste miejsce. Do czwartego Milanu traci siedem punktów, ma jednak rozegrane o jedno spotkanie mniej. We wtorek Piątek po raz czwarty w tym sezonie zagra na Stadio Olimpico. W trzech wcześniejszych meczach na tym obiekcie zdobył trzy bramki (dwie jako piłkarz Genoi, jedną już w Milanie).

Więcej o: