Krzysztof Piątek zadecyduje o przyszłości trenera Milanu

Gennaro Gattuso otrzyma nowy kontrakt, jeśli drużyna Milanu awansuje do Ligi Mistrzów - donosi "Corriere Della Sera".
Zobacz wideo

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że przyszłość trenera Gennaro Gattuso jest zagrożona. Milan nie grał na tyle dobrze, by włoski szkoleniowiec mógł marzyć o przedłużeniu kontraktu. Jego umowa z mediolańskim klubem jest ważna do końca czerwca 2021. Tymczasem dzięki ostatnim transferom zespół zaczął grać dużo lepiej. Milan pozyskał zimą Krzysztofa Piątka oraz Lucasa Paquetę, którzy wyraźnie podnieśli poziom drużyny.

Milan w Lidze Mistrzów - Gattuso na dłużej

Szczególnie duży wpływ na grę zespołu ma Polak, który w sześciu spotkaniach w barwach Rossonerich zdobył siedem bramek. Paqueta trafił do tej pory raz, ma też dwie asysty. Jeśli Piątek dalej będzie tak skuteczny, to niewykluczone, że Milan utrzyma obecne czwarte miejsce w Serie A. Da mu to awans do letnich eliminacji Ligi Mistrzów. To z kolei może sprawić, że Gattuso otrzyma ofertę przedłużenia kontraktu. Zdaniem włoskiej prasy, 41-letni szkoleniowiec ma zostać w ten sposób wynagrodzony, jeśli awansuje z drużyną do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. 

Mediolańczycy w tym momencie mają punkt przewagi nad piątą Romą i punkt straty do trzeciego Interu Mediolan. W najbliższy wtorek Milan rozegra pierwszy mecz półfinałowy Pucharu Włoch z Lazio w Rzymie. W Serie A w następny weekend zmierzy się z Sassuolo.

Więcej o: