Krzysztof Piątek zyskał na wartości w zawrotnym tempie! Tyle trzeba za niego zapłacić

Krzysztof Piątek fenomenalnie spisuje się w Milanie, dzięki czemu wzrosła jego wartość. Obecnie Polak jest warty 75 mln euro, ale to dopiero początek - pisze "La Gazzetta dello Sport".
Zobacz wideo

Krzysztof Piątek strzelił dwa gole w ostatnim meczu z Atalantą (3:1) i jego bilans w Milanie prezentuje się kapitalnie: w pięciu meczach strzelił już sześć goli, a dzięki jego trafieniom Milan znajduje się w znakomitej pozycji w walce o czwarte miejsce, gwarantujące grę w Lidze Mistrzów. Walczy również o koronę króla strzelców, w 23 meczach strzelił aż 17 goli.

Ile jest wart Krzysztof Piątek?

Piątek trafił do Milanu zimą z Genoi za 35 milionów euro, dzięki czemu stał się najdroższym polskim piłkarzem w historii. Jednak według "La Gazzetty dello Sport" już teraz wart około 75 mln. Do końca sezonu jego wartość może wzrosnąć aż do 100 mln euro. Idealnie jest w przypadku Lucasa Paquety, innego zimowego wzmocnienia Milanu, który również kosztował 35 mln. Duet ten tchnął nowe życie w Milan, który notuje ostatnio bardzo dobre wyniki. Z taką wyceną zgadza się Giorgio Perinetti, dyrektor sportowy Genoi. - Genoa zaryzykowała i z konieczności wzięliśmy 35 mln. Taki klub jak nasz musi się z tym liczyć. W teorii Piątek podwoił swoją wartość, jest teraz wart nie mniej niż 70-80 mln euro - powiedział.

>>> PIĄTEK ZOSTANIE KRÓLEM STRZELCÓW? SPRAWDŹ, JAK WIDZĄ TO BUKMACHERZY <<<

Więcej o: