Kolejne pochwały dla Krzysztofa Piątka. Głos zabrała legenda Milanu

- Piątek jest piłkarzem funkcjonalnym i pasuje do tego, jaki jest obecnie AC Milan - mówi Massimo Ambrosini, legendarny piłkarz "Rossonerich", który barwach mediolańczyków grał przez 18 lat.
Zobacz wideo

Krzysztof Piątek po transferze do AC Milan robi furorę. W trzech spotkaniach w zespole Gennaro Gattuso strzelił już trzy gole, a na zdobycie kolejnych bramek okazję będzie miał już w niedzielę, bo włoskie media zapowiadają, że w meczu ligowym z Cagliari po raz kolejny wybiegnie na boisko w pierwszym składzie.

Grę byłego napastnika m.in. Genoi i Cracovii chwalą trenerzy, dziennikarze i kibice. Teraz zrobił to także legendarny piłkarzy Milanu, Massimo Ambrosini, który w latach 1995-2013 rozegrał dla mediolańczyków 487 spotkań. - Piątek zna włoski futbolu. Jest poważnym człowiekiem, który widzi wszystko z zewnątrz. Jest piłkarzem funkcjonalnym i pasuje do tego, jaki jest obecnie AC Milan - przyznał 41-latek w rozmowie z portalem milannews.it. - Atakuje z głębi z pełną złością, a w polu karnym wszyscy widzieli do czego jest zdolny - dodał.

W tym sezonie Piątek rozegrał już 24 spotkania we wszystkich rozgrywkach, w których łącznie strzelił 22 gole i zaliczył jedną asystę.

Krzysztof Piątek w składzie Milanu na mecz Cagliari? Gatusso podjął decyzję

Krzysztof Piątek ma wystąpić w pierwszym składzie AC Milan w niedzielnym meczu ligowym z Cagliari - informuje "La Gazetta dello Sport". Dla Polaka będzie to czwarte spotkanie w barwach "Rossoneri".

Więcej o: