Rolnicy uwięzili piłkarzy Cagliari. Klub przegapi lot na mecz z zespołem Krzysztofa Piątka

Rolnicy uwięzili piłkarzy i sztab Cagliari w ośrodku klubowym. Ponad 100 rolników zablokowało wszystkie wyjścia z bazy włoskiego klubu - informuje "Corriere dello Sport". To protest przeciwko cenom mleka.

Cała sytuacja na pierwszy rzut oka brzmi dość kuriozalnie, ale jest poważna. Ponad 100 rolników zablokowało wszystkie wyjścia z ośrodka Cagliari. Sztab i piłkarze drużyny nie mogą wydostać się z bazy, z której mieli udać się na lotnisko. W niedzielę czeka ich bowiem wyjazdowe spotkanie z AC Milan, w którym występuje Krzysztof Piątek. Na planowany lot do Mediolanu zespół jednak nie zdąży.

Piłkarze 15. zespołu Serie A są "ofiarami" protestu rolników, którzy nie zgadzają się na obecne ceny mleka we Włoszech. Protesty objęły całą Sardynię. Poza uwięzieniem zawodników Cagliari, rolnicy wylewają mleko na ulice, a także blokują drogi dojazdowe. - Nie chcemy zrobić nic złego, jesteśmy nastawieni pokojowo. Chcemy tylko, by piłkarze wsparli nas w naszej wojnie - mówią rolnicy, cytowani przez portal internetowy dziennika "Corriere dello Sport".

W sieci pojawiło się już nagranie, na którym widać Nicolo Barellę, pomocnika Cagliari, który wraz z rolnikami przewraca kankę z mlekiem.

Więcej o: