Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rolnicy uwięzili piłkarzy Cagliari. Klub przegapi lot na mecz z zespołem Krzysztofa Piątka

Rolnicy uwięzili piłkarzy i sztab Cagliari w ośrodku klubowym. Ponad 100 rolników zablokowało wszystkie wyjścia z bazy włoskiego klubu - informuje "Corriere dello Sport". To protest przeciwko cenom mleka.

Cała sytuacja na pierwszy rzut oka brzmi dość kuriozalnie, ale jest poważna. Ponad 100 rolników zablokowało wszystkie wyjścia z ośrodka Cagliari. Sztab i piłkarze drużyny nie mogą wydostać się z bazy, z której mieli udać się na lotnisko. W niedzielę czeka ich bowiem wyjazdowe spotkanie z AC Milan, w którym występuje Krzysztof Piątek. Na planowany lot do Mediolanu zespół jednak nie zdąży.

Piłkarze 15. zespołu Serie A są "ofiarami" protestu rolników, którzy nie zgadzają się na obecne ceny mleka we Włoszech. Protesty objęły całą Sardynię. Poza uwięzieniem zawodników Cagliari, rolnicy wylewają mleko na ulice, a także blokują drogi dojazdowe. - Nie chcemy zrobić nic złego, jesteśmy nastawieni pokojowo. Chcemy tylko, by piłkarze wsparli nas w naszej wojnie - mówią rolnicy, cytowani przez portal internetowy dziennika "Corriere dello Sport".

W sieci pojawiło się już nagranie, na którym widać Nicolo Barellę, pomocnika Cagliari, który wraz z rolnikami przewraca kankę z mlekiem.

Więcej o:
Komentarze (15)
Rolnicy "uwięzili" piłkarzy Cagliari. Klub przegapi lot na mecz z zespołem Krzysztofa Piątka
Zaloguj się
 • tomasz.rze

  Oceniono 10 razy 10

  I mleko się rozlało. Miejscowi rolnicy koniecznie chcą, aby piłkarze Cagliari kopali ziemniaki zamiast grać w serie A. Lokalny patriotyzm może być zabójczo skuteczny.

 • tombro9

  Oceniono 4 razy 2

  "jesteśmy nastawieni pokojowo, nie chcemy zrobić ni zlego".... jak bym słyszał tych "terrorystow" z francuskich rond....

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 1 raz 1

  Widać piłkarze tej potęgi, jak wczoraj podał w domyśle jeden dziennikarz, piją za mało mleka.

  No i nie cudzie do zapowiadanego PRZEZ WAS HITU WŁOSKIEJ LIGI

 • wolfpe

  Oceniono 3 razy 1

  „ przegapi” ? Ałtor , znasz znaczenie tego słowa i kontekst w jakim go użyłeś? Udało się skończyć gimnazjum , czy jeszcze nie ?

 • mazen17

  Oceniono 3 razy 1

  Kretyni rezlewaja mleko a w Afryce dzieci umieraja i choruja z powodu jego braku. Mam nadzieje ze policja ich aresztuje za porwanie i pojda do perdla, ale to Wlochy, wiec wiadomo ze nic im nie bedzie.

 • j-ugo

  Oceniono 7 razy 1

  Producenci mleka za mało zarabiają. Także w Polsce. Na mleku zarabiają pośrednicy i sprzedawcy detaliczni.

 • marek.zak1

  Oceniono 2 razy -2

  Kto nie pije mleka, ten na zdrowie narzeka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX