Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Kubica wypowiedział się na temat transferu Krzysztofa Piątka do AC Milan

Robert Kubica na profilu facebookowym PKN Orlen odpowiadał na pytanie skierowane przez kibiców. Jedno z nich dotyczyło, czy Polak cieszy się z transferu Krzysztofa Piątka do AC Milan, którego jest fanem.
Zobacz wideo

Robert Kubica nigdy nie ukrywał, że jest kibicem "Rossonerich". Orlen na swoim koncie na Facebooku udostępnił film, w którym polski kierowca odpowiada na pytania skierowanego do niego przez kibiców. Jedno z pytań dotyczyło Krzysztofa Piątka i jego transferu za 35 milionów euro do AC Milan. - Jako kibic AC Milanu wiesz, że mamy ciężki okres - zaczął odpowiadać Kubica. - Mamy naprawdę swojego reprezentanta w naszym ulubionym klubie. Jest to jeden z piękniejszych dni dla polskich kibiców AC Milanu i miejmy nadzieję, że Krzysztof da nam dodatkowe gole i doda nam dodatkowej jakości do gry. I będziemy mogli razem świętować, my jako kibice, on jako piłkarz. Życzę mu wszystkiego najlepszego i powodzenia.

Kilka dni po wypadku w 2011 roku, AC Milan, wiedząc, że Polak jest ich kibicem, wydał specjalne oświadczenie, w którym życzył Kubicy szybkiego powrotu do zdrowia. - W imieniu piłkarzy, pracowników oraz kibiców, Milan życzy szybkiego powrotu do zdrowia kierowcy F1 i wielkiemu fanowi naszego zespołu, Robertowi Kubicy. Polak uległ groźnemu wypadkowi podczas rajdu Ronde di Andora i doznał poważnych obrażeń - można było przeczytać w oświadczeniu.

Robert Kubica spowodował kłótnię brytyjskich dziennikarzy. "Czy wy jesteście poważni?"

Robert Kubica podzielił brytyjskich dziennikarzy. - To największy powrót w historii Formuły 1 - ogłosiło "The Sun". - Czy wy jesteście poważni? - zapytał na Twitterze Matt Gallagher, dziennikarz serwisu WTF1.com. Z całym szacunkiem, ale to powrót Kubicy jest największym wyczynem w historii F1. Dowodzi temu, że ludzie z ograniczeniami mogą konkurować z osobami o pełnej sprawności. To imponujące - przyznała Kate Hewitt.