Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wojciech Szczęsny będzie miał kolejnego konkurenta? Juventus chce sprowadzić bramkarza z Manchesteru United

Wojciech Szczęsnym w przyszłym sezonie może mieć dwóch konkurentów do gry w bramce Juventusu. Poza Mattią Perinem, który w tej chwili jest drugim golkiperem mistrzów Włoch, o prawo gry w pierwszym składzie reprezentant Polski będzie mógł walczyć z Deanem Hendersonem. Utalentowanym Anglikiem z Manhcesteru United.
Zobacz wideo

Henderson w tej chwili jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych angielskich bramkarzy. 22-latek jest piłkarzem Manchesteru United, ale aktualnie przebywa na wypożyczeniu w drugoligowym Sheffield United. W Championship w tym sezonie rozegrał 30 meczów, w których aż dziesięć razy zachował czyste konto.

Anglik w rundzie jesiennej obecnego sezonu prezentował się tak dobrze, że zwrócił na siebie uwagę m.in. Bayernu Monachium, który rozgląda się za następcą Manuela Neuera, mającego coraz większe problemy zdrowotne. Teraz do grona zainteresowanych dołączył także Juventus, którego pierwszym golkiperem jest Wojciech Szczęsny.

Szczęsny, który w zespole mistrzów Włoch zajął miejsce Gianluigiego Buffona, w tym sezonie rozegrał 25 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których trzynaście razy nie dał sobie strzelić gola.