Krzysztof Piątek zachwycił Włochów. Polak "opodatkował" obrońców rywali

"To znowu on!", "postrach obrońców", czy "gol Piątka to nie nowość, to podatek każdej obrony drużyny przeciwnej" - to tylko niektóre tytuły i nagłówki we włoskich mediach, które po raz kolejny zachwyciły się grą Polaka. W niedzielnym spotkaniu AC Milan z AS Romą (1:1) strzelił już trzeciego gola dla "Rossonerich".
Zobacz wideo

Jedna klarowna sytuacja w meczu z AS Romą (1:1) i jeden gol. Trzy mecze w barwach AC Milan i trzy zdobyte bramki. Krzysztof Piątek wejście do nowego zespołu notuje świetne, a tylko dzięki jego skuteczności "Rossoneri" zdołali zdobyć jeden punkt w hicie 22. kolejki Serie A.

"To znowu on!"

"Proszę państwa, to znowu on! Strzelił gola, który wpłynął na losy meczu, a przed nim miał najwyżej dwa kontakty z piłką. 22 gole w 24 meczach w tym sezonie. 'Bomber' coraz bardziej, i bardziej" - napisał o grze Piątka włoski "Eurosport", który ocenił go na "7" w dziesięciostopniowej skali . Taką samą notę otrzymał tylko jeden zawodnik - Daniele De Rossi z AS Romy. Wyższą ocenę dziennikarze portalu internetowego telewizyjnej stacji wystawili natomiast jedynie Gianlugiemu Donnarummie, który popisał się kilkoma świetnym interwencjami.

"Gol Piątka nie jest nowością. To podatek, który musi płacić każda obrona"

Pozytywnie na temat gry Piątka napisał także Marco Frattino, dziennikarz portalu "Tuttomercatoweb". "Gol Piątka nie jest już żadną nowością. To po prostu podatek, który musi płacić obrona każdej drużyny, przeciw której on gra. Pokazywał to już w Genoi, potwierdza to w Milanie" - czytamy w artykule Frattino, który 23-letniemu napastnikowi wystawił notę "7", lepiej oceniając tylko Donnarummę ("7,5").

"Piątek ukarał Romę przy pierwszej możliwej okazji" - dodał portal romatoday.it, który - podobnie jak większość włoskich mediów - ocenił grę Polaka na "7", lepszą notę przyznając tylko Donnarummie.

"Postrach obrony rywali"

"BUM! BUM! BUM! Polak strzelił czternastego gola w lidze, trzeciego na Stadio Olimpico. Milan polega na nim w trudnych czasach, a on jest postrachem obrony rywali" - napisał o Piątku portal calciodangolo.com. Jeden z jego dziennikarzy, Giovanni Rosati, grę Polaka ocenił na "7", wyżej oceniając - jak wszystkie inne portale - Donnarummę.

"Postawił pieczęć w pierwszej połowie, w drugiej był osamotniony i odcięty od podań" - dodał goal.com, którego zdaniem Piątek zagrał na "siódemkę". "Jego broń nigdy nie jest rozładowana" - napisał natomiast Daniele De Quarto z tribuna.com.

Krzysztof Piątek znów na okładkach

Poza świetnymi ocenami i opiniami w portalach internetowych, o Piątku ponownie napisały największe włoskie dzienniki sportowe. Wzmianki o jego golu, a także o świetnej postawie Gianluigiego Donnarummy, który obok Polaka był największym bohaterem hitu kolejki Serie A, pojawiły się m.in. na okładkach "La Gazetta dello Sport" i "Corriere dello Sport".

Więcej o: