Krzysztof Piątek chwalony przez trenera Milanu. Gennaro Gattuso pod wrażeniem gry Polaka

- Krzysztof Piątek to zawodnik, który sprawia, że obrońcy się wycofują, przeraża ich i tworzy przestrzeń - powiedział po spotkaniu z Romą (1:1) trener Milanu, Gennaro Gattuso, który kolejny raz był pod wrażeniem gry polskiego napastnika.
Zobacz wideo

Jedna klarowna sytuacja w meczu z AS Romą (1:1) i jeden gol. Trzy mecze w barwach AC Milan i trzy zdobyte bramki. Krzysztof Piątek wejście do nowego zespołu notuje świetne, a tylko dzięki jego skuteczności "Rossoneri" zdołali zdobyć jeden punkt w hicie 22. kolejki Serie A. Bo to Roma była zespołem lepszym, ale nie potrafiła pokonać Gianluigiego Donnarummy więcej niż jeden raz, kiedy wynik wyrównał 19-letni Nicolo Zaniolo.

"Krzysztof Piątek przeraża obrońców"

Po zakończeniu spotkania grę Krzysztofa Piątka po raz kolejny skomentował trener Milanu, Gennaro Gattuso.  - To zawodnik, który sprawia, że obrońcy się wycofują, przeraża ich, tworzy przestrzeń, w której może wypracować sobie dogodną sytuację. Jest w świetnej formie i w tej chwili nam bardzo pomaga - przyznał 41-latek.

Gattuso po meczu w Rzymie pochwalił reprezentanta Polski ponownie. Ponownie, bo robi to konsekwentnie od momentu jego przejścia do zespołu z Mediolanu. Zachwycał się nim już chwilę po transferze. - Jest typem faceta, który nie rzuca słów na wiatr. Mogę go porównać do Robocopa! Usłyszałem od niego może ze cztery różne słowa. "Chcę strzelać gole", "chcę wszystko rozwalić". Myślę, że to jego wielki atut, nie marnuje czasu na słowa - mówił wówczas.

I Piątek czasu na słowa rzeczywiście nie marnuje, ale nie tylko w Milanie, bo już w Genoi tak robił. Udowadniają to jego statystyki z obecnego sezonu, w którym rozegrał 24 spotkania we wszystkich rozgrywkach i strzelił w nich aż 22 gole.

Więcej o: