Przewidywany skład na mecz Roma - Milan. Czy zagra Krzysztof Piątek?

W niedzielę wieczorem dojdzie do spotkania AS Roma - AC Milan. W wyjściowym składzie gości ma wystąpić Krzysztof Piątek.
Zobacz wideo

Do tej pory Piątek rozegrał dwa spotkania dla Milanu, ale wystarczyło mu to, aby przebić się do pierwszego składu. W Serie A zagrał kilkanaście minut w meczu z Napoli i choć gola nie strzelił, to zanotował udaną zmianę, bo ożywił grę drużyny prowadzonej przez Gattuso. Następnie dostał szansę wystąpienia od pierwszej minuty. Też w meczu z Napoli, ale tym razem w Pucharze Włoch. Milan wygrał po dwóch golach Piątka. 

Zdaniem "La Gazzetta dello Sport" Polak w niedzielnym meczu z Romą wystąpi od pierwszej minuty. W wyjściowym składzie zobaczymy także Lucasa Paquetę, ściągniętego zimą.

- Wprowadzenie do zespołu Paquety i Piątka? Krzysztof przez kilka miesięcy zamieniał każdą dotkniętą piłkę w gola, to żadne zaskoczenie. Lucas natomiast jest jak gąbka, chłonie wszystko i rozumie wszystko, dopytuje, interesuje się, chce wiedzieć wszystko pod kątem taktyki. To prawdziwa niespodzianka - mówił Gattuso na konferencji prasowej.

- Piątek i Cutrone? Mogą grać razem, ale w tej chwili trzeba zwrócić uwagę na to, kogo w zamian musielibyśmy posadzić na ławce i ile pracy musieliby włożyć półskrzydłowi, żeby załatać wszystkie dziury. Ja muszę skupić się na tym, czy dany schemat jest funkcjonalny czy też nie. Mnie też jest przykro, kiedy trzeba od czasu do czasu posadzić na ławce Cutrone, ale muszę myśleć o tym, jak wydobyć z drużyny maksimum i w jakim ustawieniu radzi sobie najlepiej - dodał trener.

Milan zajmuje czwarte miejsce w tabeli i ma 35 punktów. Roma traci jedno "oczko" i jest piąta.

Więcej o: