Oficjalnie: Filip Jagiełło w Serie A

Kilkanaście dni temu Genoa sprzedała Krzysztofa Piątka do Milanu, ale już kupiła kolejnego Polaka. Filip Jagiełło podpisał 4,5 letni kontrakt, jednak dopiero latem trafi do Włoch. Zagłębie Lubin zarobi na transferze 1,5 miliona euro.
Zobacz wideo

Pisaliśmy o tym transferze już od kilku dni, ale dopiero w czwartek został on oficjalnie potwierdzony.

Urodzony w 1997 roku pomocnik jest wyróżniającym się zawodnikiem Zagłębia Lubin. W tym sezonie wystąpił w 17 spotkaniach ligowych, strzelił gola i zaliczył dwie asysty. Jagiełło został zawodnikiem Genoi, ale najbliższe pół roku spędzi jeszcze w Lubinie. Podobną decyzję podjął ostatnio Sebastian Walukiewicz, którego w styczniu Pogoń sprzedała Cagliari, ale stoper pozostanie w Szczecinie do końca czerwca.

Co czeka 21-letniego pomocnika w nowym klubie? Wiele wskazuje, że Genoa utrzyma się w Serie A. Cesare Prandelli najczęściej korzysta z ustawień: 1-3-5-2 i 1-4-4-2. Pomoc zespołu jest powszechnie uznawana za najsłabszy punkt drużyny, ale konkurencja jest duża. W środku pola Polak będzie musiał rywalizować z dwoma byłymi zawodnikami Juventusu: Stefanem Sturaro oraz Romulo (czasem wystawianym na prawej pomocy), a także Miguelem Veloso. O pierwszy skład walczą też: Esteban Rolón, Sandro, Oscar Hiljemark i Daniel Bessa.

Dlaczego Jagiełło ma pozostać w Lubinie do końca sezonu? Już w czerwcu we Włoszech i San Marino odbędą się mistrzostwa Europy U-21, na który awansowała reprezentacja Polski. Jagiełło jest regularnie powoływany przez Czesława Michniewicza. Poza tym kolejne pół roku w Polsce pozwoli zawodnikowi lepiej się przygotować do wyjazdu za granicę, m.in na naukę języka.Więcej o: