Atalanta - Juventus. Sensacja w Pucharze Włoch!

Atalanta sensacyjnie pokonała Juventus 3:0 w ćwierćfinale Pucharu Włoch! Zespół Wojciecha Szczęsnego odpadł z rozgrywek!

To było 120 sekund, które wstrząsnęło mistrzami Włoch. W 37. minucie pierwszą bramkę dla Atalanty zdobył Timothy Castagne. Chwilę później było już 2:0, kiedy podanie Mario Pasalicia mocnym uderzeniem wykończył Duvan Zapata.

Juventus rzucił się do ataku, jeszcze przed przerwą miał dwie okazje, jednak z rzutów wolnych źle strzelali Cristiano Ronaldo oraz Paulo Dybala. Chociaż mistrzowie Włoch bardzo mocno atakowali przez całą drugą połowę, to gola w Bergamo nie strzelili.

Co więcej, stracili trzeciego. W 86. minucie Atalanta przeprowadziła zabójczy kontratak, który wykończył Zapata. W tej, podobnie jak w poprzednich sytuacjach, bezradny był Wojciech Szczęsny. Reprezentant Polski zagrał całe spotkanie. Inny Polak - Arkadiusz Reca z Atalanty - cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Juventus odpadł z tych rozgrywek po raz pierwszy od pięciu lat. W poprzednich sezonach "Stara Dama" zawsze dochodziła do finału. Atalanta jest trzecim, po Milanie oraz Fiorentinie, półfinalistą Pucharu Włoch. Ostatni ćwierćfinał w czwartek. Inter o godz. 21.00 podejmie Lazio.