Rekordowa oglądalność meczu Milan - Napoli

Aż 6,1 mln widzów oglądało we Włoszech wtorkowy mecz Milanu z Napoli w Pucharze Włoch. To rekord tych rozgrywek w obecnym sezonie.
Zobacz wideo

We wtorek Milan, po dwóch kapitalnych bramkach Krzysztof Piątka, pokonał u siebie Napoli 2:0 w ćwierćfinale Pucharu Włoch. W środę tamtejsze media poinformowały, że spotkanie na San Siro było najchętniej oglądanym starciem w rozgrywkach w tym sezonie.

Mecz Milan - Napoli we Włoszech obejrzało bowiem aż 6,1 mln widzów. Dotychczasowym rekordem tego sezonu Pucharu Włoch był mecz Bologna - Juventus, który oglądało tam aż o dwa miliony widzów mniej.

W poniedziałek informowaliśmy o innym rekordzie związanym z Milanem i Napoli. Obie drużyny spotkały się bowiem też w sobotę, w ramach rozgrywek ligowych. Na San Siro padł wówczas bezbramkowy remis, a debiut w nowych barwach zaliczył Piątek.

To spotkanie w stacji Eleven Sports oglądało średnio 431 tys. widzów, co jest wynikiem lepszym od El Clasico czy hitu polskiej ekstraklasy między Lechem Poznań i Legią Warszawa. W najlepszym momencie mecz Milanu z Napoli śledziło nawet 750 tys. osób.

Niemal pół miliona widzów jednego wydarzenia sportowego to także rekord oglądalności stacji Eleven Sports, która nadaje w Polsce od 2015 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.