Dawid Kownacki jednak zmienia klub! Jedzie na testy medyczne

Dawid Kownacki we wtorek przejdzie testy medyczne w Fortunie Duesseldorf - poinformował na Twitterze Piotr Koźmiński z "Super Expressu". Zawodnik od kilkunastu dni domagał się zgody na odejście z Sampdorii.
Zobacz wideo

- Mam już dość! Mam już dość takiego zachowania Sampdorii! Jestem coraz bardziej zdenerwowany, bo czas leci, a ja wciąż nie wiem jaka będzie moja przyszłość. Nie chcę tu zostawać, chcę odejść! I nie będę chciał tu wrócić, chcę zamknąć ten rozdział raz na zawsze - powiedział wściekły Dawid Kownacki we wtorkowej rozmowie z Piotrem Koźmińskim z "Super Expressu". W środę okazało się, że przyszłość Kownackiego jest już jasna. Koźmiński poinformował bowiem na Twitterze, że polski napastnik udał się na testy medyczne w Fortunie Duesseldorf z Bundesligi.

Fortuna Duesseldorf o transfer Kownackiego starała się od kilku tygodni. Niemiecki klub jest na tyle zdeterminowany, by pozyskać Kownackiego, że może pobić swój transferowy rekord. Dotychczas najwięcej zapłacił bowiem za Marvina Duckscha, którego sprowadziła przed obecnym sezonem za 2 mln euro z St. Pauli. Kownacki miałby kosztować natomiast aż 12 mln! 21-letni reprezentant Polski w tym sezonie wystąpił w 16 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił dwa gole i zaliczył jedną asystę. Portal "Transfermarkt" wycenia go na 6,5 mln euro.

Więcej o: