Jacek Kurski chwali TVP za znakomitą decyzję po świetnym występie Krzysztofa Piątka

1,2 mln w piku, 1 mln średnio - tyle osób oglądało mecz Milan - Napoli w TVP Sport - poinformował prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski, który pochwalił TVP za decyzję o zakupie praw do Pucharu Włoch po wyczynie Krzysztofa Piątka.
Zobacz wideo

- Dwa gole Krzysztofa Piątka i rozmowa z "Il Pistolero" w sport.tvp.pl. To był świetny pomysł z zakupem Copa Italia. Będzie się działo. Forza Polacy - napisał na Twitterze Kurski po wtorkowym meczu ćwierćfinału Pucharu Włoch.

Prezes TVP pochwalił się świetnym występem Piątka, który świetnie zadebiutował w pierwszym składzie Milanu, strzelając dwa gole Napoli i zapewniając Rossonerim awans. Kurski pochwalił się także wynikami oglądalności TVP Sport, które transmitowało "polskie" spotkanie (w Napoli grali Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik) w Pucharze Włoch. - 1,2 mln w piku, 1 mln średnio - tyle osób oglądało starcie zespołów Gennaro Gattuso i Carlo Ancelottiego.

TVP z prawami do transmitowania Pucharu Włoch

TVP Sport prawa do transmitowania meczów Pucharu Włoch zakupiło w listopadzie ubiegłego roku. Stacja będzie mogła pokazywać te rozgrywki przez trzy najbliższe sezony. Wcześniej Puchar Włoch pokazywał Polsat Sport. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA