Skandal we Włoszech. Mecz przerwano po słowach sędziego do piłkarza

We Włoszech doszło do rasistowskiego skandalu. W trakcie meczu Serino - Real Sarno (szósta liga) sędzia wykrzyczał do bramkarza jednej z drużyn: - "Zamknij się czarnuchu i wyjazd z boiska" - donoszą włoskie media. Reszta piłkarzy Serino zeszła z boiska na żądanie prezesa klubu.

Do niezwykle absurdalnej i karygodnej sytuacji doszło w 74. minucie meczu. Serino prowadziło 2:1, ale goście doprowadzili do wyrównania. W tym momencie Bramkarz Gueye Ass Dia zaczął mocno protestować, bo dopatrzył się spalonego. Innego zdania był sędzia główny, który szybko podbiegł to golkipera i wymienił z nim kilka zdań. Okazało się jednak, że padło o jedno zdanie za dużo, bo sędzia wykrzyczał: "Zamknij się czarnuchu i wyjazd z boiska", po czym pokazał mu czerwoną kartkę.

Rasistowski skandal we Włoszech

Wszystko usłyszał także prezes klubu, który od razu wpadł na murawę. Donato Trottci nakazał swoim piłkarzom zejście z boiska - Widziałem mojego piłkarza, który był zalany łzami. Postanowiłem przerwać mecz, ponieważ nie pozwolę na takie uwłaczanie czyjeś godności, a zwłaszcza moich piłkarzy. Z rasizmem spotykamy się zbyt często, ale tym razem przekroczyło wszelakie granice. Natychmiast kieruję sprawę do sądu - przyznał Trotta.

I dodał: - Przygotowujemy baner, który wyślemy do wszystkich drużyn w grupie. Zostanie on pokazany na wszystkich stadionach. W najbliższą sobotę powinniśmy zagrać w San Vitaliano, w prowincji Neapol. Jeśli nie będzie żadnego zatrzymania to będzie wstyd, a my nie wyjdziemy na boisko - czytamy we włoskiej prasie.