Filippo Inzaghi stracił pracę. Reprezentant Polski ma nowego trenera

Bologna zwolniła Filippo Inzaghiego. Nowym szkoleniowcem klubu Łukasza Skorupskiego został Sinisa Mihajlović, który w przeszłości pracował już w tym klubie.
Zobacz wideo

Zaledwie 14 punktów w 21 meczach - oto bilans Bolonii Inzaghiego w tym sezonie. Nic więc dziwnego, że władze klubu zwolniły byłego napastnika Milanu i Juventusu. Bologna zajmuje dopiero 17. miejsce w tabeli i grozi jej spadek, dlatego zimą klub wzmocnili Nicola Sansone i Roberto Soriano (obaj zostali wypożyczeni z Villarrealu).

Poprawić sytuację klubu ma także Sinisa Mihajlović, który zastąpił Inzaghiego. Serb ma w swoim trenerskim CV takie kluby jak: Catania, Fiorentina, Sampdoria, AC Milan, Torino i epizod w reprezentacji Serbii. W Bolonii też już pracował, ale było to dziesięć lat temu. Mihajlović ostatnio pracował w Sportingu Lizbona, ale jego przygoda z portugalskim klubem trwała zaledwie dziewięć dni. W czerwcu został zwolniony, zanim jeszcze zdążył poprowadzić podopiecznych w jakimkolwiek meczu. Z Bologną związał się do końca trwającego sezonu, a w kontrakcie zapisano możliwość przedłużenia o rok.

Podstawowym bramkarzem nowego klubu Serba jest Łukasz Skorupski. Chociaż Polak wpuścił aż 34 bramki w 21 ligowych spotkaniach, to powszechnie uznawany jest za pewny punkt zespołu.

Więcej o: