Serie A. Pół miliona osób oglądało debiut Piątka! AC Milan - Napoli hitem TV

Średnio 431 tys widzów oglądało w sobotę na Eleven Sports mecz AC Milan - Napoli, w którym zadebiutował Krzysztof Piątek. To wynik dużo lepszy od zeszłorocznego hitu polskiej Ekstraklasy między Lechem a Legią, a nawet El Clasico.

Transfer Krzysztofa Piątka do AC Milan wzbudził wielkie zainteresowanie polskich kibiców. Napastnik, który za 35 mln euro zamienił Genuę na Mediolan sprawił, że pierwszym meczem "Rossonerich" z jego udziałem zainteresowało się rekordowo wielu telewidzów w Polsce. 

Mecz pokazywany w naszym kraju w sobotę od 20:30 oglądało w Eleven Sports 1 średnio 431 tys. widzów. W najlepszym momencie śledziło go nawet 750 tys. osób. To jak dla Serie A wynik rekordowy, a i patrząc ogólnie znakomity. Dla porównania jesienią 2018 roku starcie Realu Madryt z Barceloną śledziło na antenie tego samego nadawcy 340 tys. osób. Ponieważ El Clasico pokazywał też Canal+ łączna liczba widzów wyniosła wtedy 468 tys.

Zainteresowanie debiutem Piątka było tym większe, że miał on zagrać przeciw Napoli. W ekipie Carlo Ancelottiego od pierwszych minut wystąpili Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Piątek ostatecznie wszedł na ostatnie 20 minut tego meczu

Spotkanie pod względem sportowym rozczarowało. Zakończyło się bezbramkowym remisem.

Co ciekawe 431 tysięcy widzów  to niemal  dwa razy lepszy wynik niż hitowe spotkanie Ekstraklasy z poprzedniego sezonu. Mecz Lech - Legia obejrzało wtedy 262 tys. fanów.

Niemal pół miliona widzów jednego wydarzenia sportowego to także rekord oglądalności stacji Eleven Sports, która nadaje w Polsce od 2015 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.