Serie A. Karol Linetty strzelił gola dla Sampdorii [WIDEO]

Karol Linetty strzelił gola, a jego Sampdoria pokonała u siebie Udinese 4:0 w meczu 21. kolejki włoskiej Serie A.

Była 68. minuta, kiedy piłkę przed polem karnym Udinese szybko rozegrali Fabio Quagliarella i Riccardo Saponara. Włoski pomocnik zagrał na lewą stronę pola karnego rywali, gdzie wbiegł Karol Linetty, który dobrym strzałem nie dał szans Juanowi Musso na skuteczną interwencję.

Było to trafienie na 3:0. Wcześniej dwukrotnie do siatki trafiał Quagliarella, a wynik meczu ustalił Manolo Gabbiadini.

Dla Linettego był to pierwszy występ w Serie A od 29 grudnia, kiedy Sampdoria przegrała na wyjeździe z Juventusem 1:2. Z powodu urazu polski pomocnik nie zagrał przed tygodniem w zremisowanym 3:3 meczu z Fiorentiną.

Dla reprezentanta Polski to dopiero drugie trafienie w obecnym sezonie. Pierwszego gola Linetty strzelił 1 października, kiedy Sampdoria pokonała w meczu ligowym SPAL 2:1. 23-letni pomocnik wystąpił łącznie w 21 meczach, w których zanotował jedną asystę.

Po 21 kolejkach włoskiej Serie A Sampdoria zajmuje 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów. Zespół Linettego oraz Bartosza Bereszyńskiego i Dawida Kownackiego ma tyle samo punktów co szósta Roma i tylko punkt straty do czwartego Milanu. Oba te kluby swoje mecze w 21. kolejce dopiero jednak rozegrają.

W meczu z Udinese 90 minut rozegrał Bereszyński, w 85. minucie na boisku pojawił się Kownacki, który zmienił Quagliarellę.