Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Filip Jagiełło bliski przenosin do Włoch

Genoa sprzedała Krzysztofa Piątka do Milanu, ale już planuje zakup kolejnego Polaka. - W ciągu dwóch, trzech dni wszystko powinno się już wyjaśnić - mówił w piątek Sport.pl Filip Jagiełło, pomocnik Zagłębia Lubin.
Zobacz wideo

Włoskie media informowały o tym transferze już od kilku dni, więc postanowiliśmy się skontaktować z zawodnikiem.

- W ciągu dwóch, trzech dni wszystko powinno się wyjaśnić. Rozmowy między klubami są już na ostatniej prostej. Wszystko powinno się udać - powiedział nam w piątek Filip Jagiełło.

Urodzony w 1997 roku pomocnik jest wyróżniającym się zawodnikiem Zagłębia Lubin. W tym sezonie wystąpił w 17 spotkaniach ligowych, strzelił gola i zaliczył dwie asysty. Genoa zapłaci Zagłębiu około 2 milionów euro. I choć już w ciągu kilku dni Jagiełło zostanie zawodnikiem Genoi, to najbliższe pół roku ma spędzić jeszcze w Lubinie. Podobną decyzję podjął ostatnio Sebastian Walukiewicz, którego w styczniu Pogoń sprzedała Cagliari, ale stoper pozostanie w Szczecinie do końca czerwca.

Co czeka 21-letniego pomocnika w nowym klubie? Wiele wskazuje, że Genoa utrzyma się w Serie A. Cesare Prandelli najczęściej korzysta z ustawień: 1-3-5-2 i 1-4-4-2. Pomoc zespołu jest powszechnie uznawana za najsłabszy punkt drużyny, ale konkurencja jest duża. W środku pola Polak będzie musiał rywalizować z dwoma byłymi zawodnikami Juventusu: Stefanem Sturaro oraz Romulo (czasem wystawianym na prawej pomocy), a także Miguelem Veloso. O pierwszy skład walczą też: Esteban Rolón, Sandro, Oscar Hiljemark i Daniel Bessa.

Dlaczego Jagiełło ma pozostać w Lubinie do końca sezonu? Już w czerwcu we Włoszech i San Marino odbędą się mistrzostwa Europy U-21, na który awansowała reprezentacja Polski. Jagiełło jest regularnie powoływany przez Czesława Michniewicza. Poza tym kolejne pół roku w Polsce pozwoli zawodnikowi lepiej się przygotować do wyjazdu za granicę, m.in na naukę języka.