Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek porównany z Milikiem i Higuainem. "Z całym szacunkiem, ale Higuain jest lepszy"

Była gwiazda Serie A Amauri skomentował transfer Krzysztofa Piątka do AC Milan. Jego zdaniem Arkadiusz Milik jest bardziej wszechstronnym zawodnikiem. Porównał także Piątka do Higuaina. - Z całym szacunkiem dla Krzysztofa Piątka, ale moim zdaniem Higuain jest lepszym piłkarzem - mówi Amauri w rozmowie z RMC Sport.
Zobacz wideo

Genoa zrobiła znakomity interes na wykupieniu z Cracovii Krzysztofa Piątka. Klub latem wydał na Polaka 4,5 miliona euro, a teraz dostał za zawodnika aż 35 milionów od włoskiego AC Milan.

Higuain lepszy niż Piątek?

Milan potrzebował jednak bramkostrzelnego napastnika, bo ze swoich zadań zupełnie nie wywiązywał się Gonzalo Higuain, który przechodzi do Chelsea. Innego zdania jest jednak Amauri. Była gwiazda Serie A porównała obu piłkarzy i to porównanie nie jest miłe dla Krzysztofa Piątka. - Z całym szacunkiem dla Krzysztofa Piątka, ale moim zdaniem Higuain jest lepszym piłkarzem. Higuain nie jest teraz w najlepszym momencie swojej kariery, ale ma imponujące osiągnięcia. Strzelał wszędzie tam, gdzie grał - mówi Amauri w rozmowie z RMC Sport.

Milik bardziej wszechstronny

Amauri jednak nie wziął pod uwagę tego, że w Milanie Higuain właśnie nie strzelał wiele. W 15 meczach Serie A w tym sezonie napastnik strzelił zaledwie sześć bramek. Amauri porównał także Piątka do Arkadiusza Milika. Zdaniem napastnika to Milik jest bardziej wszechstronnym napastnikiem. - Podoba mi się jego styl gry, strzela gole w każdy możliwy sposób. Kontuzje zahamowały jego karierę, ale to piłkarz, który ma wszystko, żeby grać dobrze i jeszcze bardziej się rozwinąć. Piątek też nie jest słabym piłkarzem, też strzela gole. W barwach Milanu może się stać wielkim napastnikiem - dodał Amauri