Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek wybrał numer w Milanie! Jednak nie "dziewiątka"!

W czwartek Krzysztof Piątek zostanie zaprezentowany jako nowy zawodnik Milanu. Ale już teraz wiadomo, z jakim będzie występował numerem.
Zobacz wideo

Dziennikarze Sky poinformowali, że Piątek wybrał numer "19". W zeszłym sezonie ten numer należał do Leonardo Bonucciego, który po nieudanym epizodzie w Milanie powrócił już do Juventusu. Spekulowano, że Piątek zdecyduje się na numer "9", czyli ten, który przez lata nosił Filippo Inzaghi, była gwiazda Milanu. Koszulkę z numerem dziewięć otrzyma jednak Patrick Cutrone, napastnik rossonerich, który stylem gry przypomina właśnie SuperPippo.

Krzysztof Piątek zawodnikiem AC Milan. Szczegóły transferu

Piątek podpisał z Milanem kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2023 roku. Szefowie jego nowego klubu zapłacą za niego 35 mln euro plus ewentualne premie, które mogą wynieść nawet 5 mln. Łącznie da to więc aż 40 mln euro. Dzięki temu były zawodnik Cracovii stanie się najdroższym polskim piłkarzem w historii. Wcześniej to miano należało do Arkadiusza Milika, który z Ajaksu do Napoli przeszedł do Napoli. Na razie nieznane są szczegóły finansowe umowy, ale w ostatnich dniach włoskie media informowały, że Piątek w nowym klubie będzie zarabiał 2 mln euro.