Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek przeszedł testy medyczne w Milanie. Wiemy, kiedy prezentacja

W środę Krzysztof Piątek pomyślnie przeszedł testy medyczne w Milanie, ale oficjalna prezentacja zawodnika zaplanowana została na czwartek.
Zobacz wideo

Piątek zaliczył testy medyczne w klinice La Madonnina, a następnie udał się do siedziby klubu, aby podpisać kontrakt. 23-latek ma kosztować aż 35 milionów euro - tyle za polskiego napastnika dostanie Genoa. Pozostałe dwa, trzy miliony euro mogą zostać dopłacone w bonusach.

Krzysztof Piątek najdroższym Polakiem

Piątek ma podpisać kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2023 roku. Dzięki temu stał się najdroższym Polakiem w historii. Wcześniej Arkadiusz Milik przeszedł z Ajaksu do Napoli za 32 mln euro. Piątek będzie w nowym klubie występował z numerem 9 na koszulce, który przejmie od Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk ma zostać wypożyczony z Juventusu do Chelsea (jego wypożyczenie do Milanu zostało skrócone).

"Papież Polak"

Największe włoskie dzienniki w środę umieściły Piątka na swoich okładkach. "Corriere dello Sport" napisało na swojej "Papież Polak". - Milan ma Piątka, nowego ministra zdobywania bramek - czytamy dalej.

O Polaku na okładce napisała także "La Gazetta dello Sport". "Grzmot Piątka" - czytamy na pierwszej stronie największego włoskiego dziennika sportowego, którego portal internetowy od rana prowadzi tekstową relację na żywo, związaną z przenosinami Piątka do mediolańskiej drużyny.

Co czeka Piątka w Milanie?

Jeżeli Milan będzie grał tylko z jednym napastnikiem to Polak powalczy o skład z Patrickiem Cutrone, nie bez powodu porównywanym do Filippo Inzaghiego. Nie można też wykluczyć, że Gattuso spróbuje zmieścić obu snajperów w jedenastce. Test z duetem Higuain - Cutrone, pomimo ich podobieństwa, wcale nie wyszedł źle. Jeśli Polak będzie strzelał regularnie gole, to może zostać twarzą "nowego Milanu",

Więcej o: