Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek w Milanie. Włoski ekspert zadziwiony: Nigdy nie widziałem czegoś takiego

Krzysztof Piątek lada moment zostanie oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz Milanu. Włoski ekspert od transferów Gianluca Di Marzio jest zadziwiony sposobem, w jaki Milan przeprowadził ten zakup.
Zobacz wideo

Krzysztof Piątek ma kosztować Milan aż 35 milionów euro - tyle za polskiego napastnika dostanie Genoa. Pozostałe dwa, trzy miliony euro mogą zostać dopłacone w bonusach. To co wyjątkowe w tej transakcji to fakt, że "Rossoneri" wyłożą całą kwotę od razu. - Nie pamiętam tak drogiego zakupu, w którym jakikolwiek włoski klub zapłaciłby wszystkie pieniądze od razu. Enrico Preziosi [prezes Genoi] nie chciał żadnej wymiany, Milan chciał piłkarza, więc postawił wszystko na jedną kartę. Klub pokazał tym samym swoją finansową moc, jako że jest w stanie od razu wyłożyć z kieszeni 35 mln euro. Nigdy nie widziałem czegoś takiego - powiedział Gianluca Di Marzio w trakcie programu "Calciomercato - L'Originale". 

Krzysztof Piątek najdroższym Polakiem

Piątek ma podpisać kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2023 roku. Dzięki temu stał się najdroższym Polakiem w historii. Wcześniej Arkadiusz Milik przeszedł z Ajaksu do Napoli za 32 mln euro. Piątek będzie w nowym klubie występował z numerem 9 na koszulce, który przejmie od Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk ma zostać wypożyczony z Juventusu do Chelsea (jego wypożyczenie do Milanu zostało skrócone).

Więcej o: