Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Papież Polak". Włoskie media oszalały na punkcie Krzysztofa Piątka

Krzysztof Piątek jest o krok od transferu do AC Milan. Na punkcie polskiego napastnika oszalały włoskie media. Niektóre z nich porównały go do... papieża.
Zobacz wideo

Mediolański klub ma wypożyczyć Piątka do końca sezonu za 10 milionów euro, a następnie wykupić go za 35. Włoscy dziennikarze przekonują, że transakcja jest już prawie gotowa, a zawodnik w środę ma przejść testy medyczne i zostać oficjalnie zaprezentowany w barwach nowego klubu. W poniedziałek poznaliśmy też numer, z jakim będzie grał były napastnik Cracovii.

"Papież Polak"

Największe włoskie dzienniki w środę umieściły Piątka na swoich okładkach. "Corriere dello Sport" napisało na swojej "Papież Polak". - Milan ma Piątka, nowego ministra zdobywania bramek - czytamy dalej.

O Polaku na okładce napisała także "La Gazetta dello Sport". "Grzmot Piątka" - czytamy na pierwszej stronie największego włoskiego dziennika sportowego, którego portal internetowy od rana prowadzi tekstową relację na żywo, związaną z przenosinami Piątka do mediolańskiej drużyny.

Testy medyczne przesunięte

Testy medyczne Piątka w Milanie miały się rozpocząć w środę o godz. 9:00, ale zostały przesunięte na 11:00. Wszystko przez problemy żołądkowe piłkarza.

Więcej o: