Cristiano Ronaldo usłyszał wyrok! 18,8 mln euro kary i 23 miesiące więzienia w zawieszeniu

Cristiano Ronaldo we wtorek stawił się w madryckim sądzie, gdzie usłyszał wyrok za oszustwa podatkowe w czasach gry w Realu Madryt. Portugalczyk otrzymał 18,8 mln euro grzywny, a także 23 miesiące więzienia w zawieszeniu.
Zobacz wideo

14,7 mln euro - takiej kwoty podatków, zdaniem hiszpańskiej prokuratury, Cristiano Ronaldo nie zapłacił za sprzedaż praw do wykorzystania swojego wizerunku w latach 2011-2014, kiedy był piłkarzem Realu Madryt. We wtorek portugalski piłkarz stawił się w madryckim sądzie.

Rozprawa trwała zaledwie kilkadziesiąt minut, bo Ronaldo przyznał się do winy i zaakceptował karę. Sąd nałożył na niego 18,8 mln euro grzywny, a dodatkowo skazał go na 23 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Problemy Ronaldo dotyczyły irlandzkiej firmy operującej jego wizerunkiem. Według hiszpańskich mediów Ronaldo swoje lukratywne umowy z Nike, KFC, Toyotą czy Konami powiązał ze spółką MIM - Multisports & Image Management Limited. Firma została założona w 2004 roku w Dublinie przez prawnika Andy'ego Quinna, którego związek z Ronaldo jest, jak czytamy w "El Confidencial", niejasny. Mimo że nazwisko piłkarza nie pojawia się w żadnych dokumentach firmy, marki "Cristiano Ronaldo" i "Cristiano Ronaldo Legacy" są zarejestrowanymi przez MIM znakami towarowymi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.