Krzysztof Piątek w Milanie? Gennaro Gattuso zabrał głos

Krzysztof Piątek jest coraz bliżej transferu do AC Milan. Możliwe przyjście Polaka, a także odejście Gonzalo Higuaina, przed poniedziałkowym spotkaniem Milanu z Genoą skomentował trener mediolańskiego zespołu, Gennaro Gattuso.
Zobacz wideo

Genoa i Milan są blisko porozumienia dotyczącego transferu Krzysztofa Piątka. Ostateczne szczegóły transakcji mają zostać ustalone we wtorek. Dzień wcześniej oba zespoły zmierzą się ze sobą na stadionie Luigi Ferraris w Genui w spotkaniu 20. kolejki Serie A.

Przyjście Polaka do mediolańskiego zespołu oznaczałoby, że odejdzie z niego Gonzalo Higuain, którym interesuje się Chelsea. Sprzedaż Argentyńczyka, a także możliwe pozyskanie byłego napastnika Cracovii skomentował trener "Rossonerich".  - Na razie nic nie zostało ustalone. Jeśli Higuain odejdzie, stracimy ważnego gracza. Jeżeli Piątek do nas przyjdzie, będziemy mogli rozmawiać o jego charakterystyce. Jednak będę o tym mówił, dopóki to nie będzie oficjalne - przyznał Gattuso w niedzielę.

W poniedziałek Milan zagra na wyjeździe z Genoą. Po zakończeniu spotkania, w którym Piątek najprawdopodobniej zaliczy swój 22. występ w genueńskiej drużynie, dojdzie do kolejnych, być może ostatnich rozmów dotyczących transferu.

Krzysztof Piątek od wtorku w Milanie?

Jak informują włoscy dziennikarze, transakcja jest już prawie gotowa. - Jeśli nie będzie żadnych zwrotów akcji, Piątek zostanie we wtorek sprzedany do Milanu - podaje portal calciomercato.com. Transfer ma kosztować mediolańczyków 35 mln euro plus premie. Ostateczna kwota może się jednak zmienić z uwagi na szczegóły, które mają być jeszcze ustalone. Genoa chciałaby bowiem pozyskać z Milanu Alena Halilovicia lub Andreę Bertolacciego. Transfer któregoś z nich jest jednak skomplikowany i od tego ma zależeć ostateczna cena za Piątka, który może zostać najdroższym polskim piłkarzem. Na razie najwięcej zapłacono za Arkadiusza Milika, który z Ajaksu do Napoli przeszedł za 32 mln euro.

Więcej o: