Arkadiusz Milik strzelił kapitalnego gola! [WIDEO]

Arkadiusz Milik strzelił kapitalnego gola z rzutu wolnego w meczu z Lazio! Jego Napoli wygrało w hicie kolejki 2:1, choć powinno znacznie wyżej. Sam Milik mógł zdobyć jeszcze dwie bramki.

Arkadiusz Milik strzelił gola, trafił w słupek i poprzeczkę

Arkadiusz Milik podszedł do rzutu wolnego w 37. minucie i uderzył niemalże w okienko bramki strzeżonej przez Thomasa Strakoshę. Polak podwyższył wynik spotkania na 2:0, bo trzy minuty wcześniej bramkę na 1:0 strzelił Jose Maria Callejon. Gdyby Milik miał nieco więcej szczęścia, to w pierwszej połowie mógłby ustrzelić hat-tricka - w 12. minucie z woleja uderzył w poprzeczkę, a dziewięć minut później trafił w słupek. Polak znajduje się ostatnio w znakomitej dyspozycji. Był to jego dwunasty gol w tym sezonie i jedenasty w Serie A, w tym drugi strzelony bezpośrednio z rzutu wolnego.

Na początku drugiej połowy ostro faulowany był Piotr Zieliński. Polak potrzebował pomocy klubowego lekarza po faulu, którego nie zauważył sędzia. W 57. minucie Napoli trafiło w poprzeczkę po raz kolejny, tym razem był to Fabian Ruiz. Sześć minut później gospodarze trafili w poprzeczkę po raz czwarty (!) w tym meczu, tym razem za sprawą Callejona. I już po chwili Lazio odpowiedziało golem kontaktowym za sprawą Ciro Immobile. Jednak szanse Lazio na wyrównanie znacznie zmalały już kilka minut później, gdy drugą żółtą kartkę dostał Francesco Acerbi.

Dzięki zwycięstwu Napoli ma 47 punktów i traci sześć punktów do prowadzącego Juventusu, który swoje spotkanie rozegra w poniedziałek o 20:30 z Chievo Weroną. Za to Lazio ma 32 punkty i wciąż znajduje się na piątym miejscu. Traci zaledwie punkt do czwartej Romy i ma przewagę punktu nad Atalantą oraz Milanem, ale Mediolańczycy swoje spotkanie rozegrają w poniedziałek z Genoą o 15:00.