Serie A. Dawid Kownacki odsunięty od pierwszej drużyny Sampdorii

Coraz gorzej wygląda sytuacja Dawida Kownackiego. Kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski został odsunięty od treningów z pierwszym zespołem Sampdorii, nie ma też przełomu ws. jego transferu do Fortuny Duesseldorf - poinformował na Twitterze dziennikarz "Super Expressu", Piotr Koźmiński.
Zobacz wideo

Dawid Kownacki nie może być zadowolony ze swojej pozycji w Sampdorii. Duet napastników najczęściej tworzą Fabio Quagliarella i Grégoire Defrel. Szanse na regularną grę otrzymuje także Gianluca Caprari, który najczęściej zmienia Francuza. Najlepszymi statystykami może pochwalić się Quagliarella, który w tym sezonie uzbierał już 12 goli i pięć asyst. Defrel zdobył sześć bramek, ale w ostatnich trzynastu kolejkach zanotował zaledwie dwa trafienia. Caprari ma na koncie pięć goli oraz dwie asysty. I choć tylko 35-letni Włoch zachwyca z tego grona, to Kownacki nie dostaje zbyt wielu szans.

Włoski dziennikarz Gianluca di Marzio twierdził, że Sampdoria była bliska finalizacji negocjacji z Fortuną Duesseldorf. Kością niezgody pozostawały kwestie finansowe. Sampa za samo wypożyczenie chciała zarobić 300 tys. euro, a Niemcy proponowali zaledwie 200 tysięcy. Natomiast "Super Express" donosił, że Włosi zgodzą się na wypożyczenie napastnika, jeśli w umowie będzie zapis o obowiązkowej klauzuli wykupu (jeśli piłkarz rozegra określoną liczbę meczów) w wysokości 12 mln euro. Fortuna miała proponować tylko siedem mln.

Niestety, przełomu ws. przenosin Kownackiego do Niemiec nie ma. Co więcej, jak poinformował na Twitterze dziennikarz "SE" Piotr Koźmiński, kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski został odsunięty od pierwszej drużyny i trenuje indywidualnie.

Fortuna po rundzie jesiennej zajmuje 14. miejsce w Bundeslidze z 18 pkt - ma cztery punkty przewagi nad 16., barażowym miejscem i siedem punktów nad miejscem spadkowym.

Więcej o: