Arkadiusz Milik chwalony przez włoskie media. "Idzie w ślady Bońka"

Arkadiusz Milik zdobył bramkę i zaliczył asystę w spotkaniu Pucharu Włoch Napoli - Sassuolo. - Kolejny Polak, który idzie w ślady Bońka - chwali Milika "Corriere dello Sport".

Napoli pokonało Sassuolo 2:0 w niedzielnym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Włoch. Bohaterem meczu był Arkadiusz Milik, który strzelił pierwszego gola dla gospodarzy, a przy drugim asystował. Polak wykorzystał już pierwszą sytuację podbramkową, w której się znalazł. W 15. minucie skorzystał z błędu bramkarza gości i zdobył swoją pierwszą bramkę w tym roku. Z kolei w 74. minucie Milik podał dobrze do Fabiana Ruiza, który ustalił wynik spotkania na 2:0.

Arkadiusz Milik jak Zbigniew Boniek

Włoskie media doceniły niedzielny występ naszego napastnika w krajowym pucharze. -Kolejny Polak, który idzie w ślady Bońka - napisali dziennikarze "Corriere dello Sport". Milik został przez nich opisany słowami "Bello di notte" ("piękność nocy"). W ten sposób przed laty określany był także Zbigniew Boniek. - W Neapolu nadal trwa magiczny moment Milika. Nie przerwała go nawet noworoczna przerwa - zauważył z kolei portal Goal.com. - Gol i asysta - te statystyki z niedzielnego meczu mówią wszystko o występie Milika. Bardzo dobrze współpracował z kolegami na boisku - ocenił serwis Tutto Mercato.

Arkadiusz Milik jest w tym sezonie najlepszym strzelcem Napoli. W lidze włoskiej 24-latek ma na koncie 10 bramek. Do tego dołożył w niedzielę pierwszego gola w Pucharze Włoch.