Tak strzela gole Krzysztof Piątek. Tylko Lionel Messi jest skuteczniejszy [WIDEO]

Krzysztof Piątek strzelił w tym sezonie Serie A już 13 goli i jest rewelacją tego sezonu. Zobacz wszystkie trafienia Polaka!

Krzysztof Piątek jest drugim najlepszym strzelcem Serie A w tym sezonie. Ma 13 goli i ustępuje tylko o jedno trafienie prowadzącemu Cristiano Ronaldo. Wszystkie trafienia Polaka można zobaczyć w poniższym wideo:

Messi, Piątek, Kane

Z zestawienia statystycznego wynika, że Polak jest drugim najskuteczniejszym napastnikiem w czterech czołowych ligach Europy. Wyłączając gole z rzutów karnych (dwa w przypadku napastnika Genoi), Piątek strzelił 11 goli, oddając 27 strzałów celnych i 60 ogółem. Daje to skuteczność na bardzo wysokim poziomie 18 procent. Taką samą ma jeszcze tylko Harry Kane, a lepszy jest tylko Lionel Messi (20 procent).

- To nowoczesny napastnik, znajduje się na boisku w odpowiednim miejscu. Ma zmysł do strzelania goli i cechuje się wielkim opanowaniem. Do tego ma świetny strzał zza pola karnego - mówi o Piątku Cesare Prandelli, trener Polaka. Fantastyczna postawa napastnika uruchomiła lawinę plotek. Dziennikarze "Mundo Deportivo" twierdzą, że o pozyskanie Piątka będzie walczył Real Madryt. Spekulowano także o zainteresowaniu ze strony Milanu oraz Romy.

Więcej o: