Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Słynny dyrektor sportowy niezbyt pochlebnie: Krzysztof Piątek? Dobry tylko w Genoi

Krzysztof Piątek jest objawieniem tego sezonu w Serie A i coraz częściej plotkuje się o jego potencjalnym transferze do mocniejszego klubu. Jednak nie wszyscy są do takiego pomysłu przekonani. Wśród sceptyków jest Monchi, dyrektor sportowy Romy. - Moim zdaniem Piątek jest silny, ale w Genoi - mówi.
Zobacz wideo

Latem działacze Genoi dokonali mistrzowskiej transakcji. Kupili nieznanego w Europie napastnika Cracovii za zaledwie 4.5 mln euro. Dziś mają w klubie jedną z rewelacji sezonu. Licząc wszystkie rozgrywki w tym sezonie, polski napastnik w 21 spotkaniach zdobył aż 19 bramek.

- To nowoczesny napastnik, znajduje się na boisku w odpowiednim miejsc. Ma zmysł do strzelania goli i cechuje się wielkim opanowaniem. Do tego ma świetny strzał zza pola karnego - mówi o nim Cesare Prandelli, trener Polaka.

Fantastyczna postawa napastnika uruchomiła lawinę plotek. Dziennikarze "Mundo Deportivo" twierdzą, że o pozyskanie Piątka będzie walczył Real Madryt. Spekulowano także o zainteresowaniu ze strony Milanu oraz Romy. Ale dyrektor sportowy Romy uciął temat.

- Transfer byłby możliwy, gdyby nie życzyli sobie 70 milionów. Moim zdaniem Piątek jest silny, ale w Genoi. Czy jesteśmy przekonani, że byłoby tak samo w klubie pokroju np. Chelsea? – pyta Monchi, cytowany przez portal calciomercato.it.

Monchi jest uznawany za jednego z najlepszych dyrektorów sportowych na świecie. Ma niesamowity dar wyłapywania talentów. Pracując w Sevilli sprowadził takich piłkarzy jak: Dani Alves, Julio Baptista, Adriano, Ivan Rakitić, Alvaro Negredo, Luis Fabiano, Carlos Bacca, czy Grzegorz Krychowiak, by sprzedać ich później do lepszych klubów z kilkukrotnym przebiciem.