Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek straci partnera. Napoli chce napastnika

Genoa potwierdza, że Napoli stara się o pozyskanie ich napastnika, Christiana Kouame. Z kolei do nich miałby powrócić z Juventusu były ich pomocnik, Stefano Sturaro. Tym samym Krzysztof Piątek straci partnera z drużyny, a Arkadiusz Milik zyska rywala w składzie drużyny z Neapolu.

Jak podaje Corriere dello Sport, Napoli otrzymało zgodę na pozyskanie Christiana Kouame za kwotę 20 milionów euro, pod warunkiem pozostania napastnika w Genoi do końca sezonu. Informacje te potwierdził dyrektor sportowy, Giorgio Perinetti, twierdząc, że "rozmowy są na zaawansowanym etapie".

Obecnie trwają intensywne rozmowy pomiędzy prezydentami obydwu klubów. Do ustalenia pozostały szczegóły dotyczące ewentualnych bonusów i dopięcie wszelkich formalności. Na antenie Radia "Kiss Kiss" Perinetti powiedział, że nie wchodzi obecnie w grę wymiana Kouame na innego piłkarza Napoli.

Ten transfer oznacza, że Krzysztof Piątek straci partnera w ataku, ponieważ do tej pory Cesare Prandelli w swoim składzie stawiał na dwójkę Piątek-Sturaro. Z kolei Arkadiusz Milik zyska kolejnego zawodnika w rywalizacji o miejsce w wyjściowym składzie w drużynie z Neapolu.

21-letni Kouame z Wybrzeża Kości Słoniowej w obecnym sezonie Serie A zagrał w 19 meczach, zdobył 3 bramki i 4 asysty.

Genoa stara się o powrót Stefano Sturaro

Jak podaje dziennikarz goal.com, Romeo Agresti, pomocnik Juventusu miałby wrócić do Genoi na półroczne wypożyczenie z opcją pierwokupu za kwotę 10 milionów euro. Z kolei Tuttojuve.com podaje informację, że Sturaro miałby wrócić do Genoi na 4,5-letni kontrakt, w zamian za 18 milionów euro.

25-letni Sturaro trafił do Juventusu na początku 2015 roku, właśnie z klubu z Genoi. W sierpniu ubiegłego roku został z Turynu wypożyczony do Sportingu Lizbona na zasadzie wypożyczenia, jednak z powodu kontuzji nie miał jeszcze okazji zadebiutować w Portugalii.

Więcej o: